Şekerbank

Sağlıksız koşullarda üretilen peynire el konuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlıksız koşullarda üretilen peynire el konuldu
Tofidass

Diyarbakır'da vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen Bağlar Belediyesi, İl Tarım  Müdürlüğü ve emniyetle koordineli çalışarak sağlıksız koşullarda peynir üretimi yapılan kaçak imalathaneye baskın düzenledi. Tonlarca peynire el konuldu, ruhsatı olmayan ve izinsiz olarak açıldığı öğrenilen işletme mühürlenerek hakkında yasal işlem uygulandı.

İZİNSİZ OLARAK AÇILAN İMAHALATHANEDE SAĞLIKSIZ ÜRETİM YAPILIYORDU

Diyarbakır-Mardin karayolu üzerinde ruhsatsız olan bir iş yerinin izinsiz olarak imalathaneye çevrilerek sağlıklı olmayan koşullarda peynir üretildiği ihbarı üzerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla geniş kapsamlı çalışma başlatılarak, vatandaşın sağlığını tehdit eden peynir çeşitlerinin imal edildiği işletmeye baskın düzenlendi. Başkan Beyoğlu,”vatandaşımızın sağlığının riske atılmasına asla müsaade edemeyiz” diyerek operasyon yapılması talimatını verdi.

Emniyet ve  İl Tarım Müdürlüğü’nü bilgilendiren belediye, daha sonra belediye zabıta,ruhsat ve sağlık işleri ekipleri ile tarım ve emniyetin koordinesiyle kaçak işletmeye yönelik çalışma başlattı.

Peynir çeşitlerinin sağlıksız koşullarda üretildiğini, ayrıca üretimin yapıldığı işletmenin izin almadan ruhsatsız olarak çalıştığını tespit eden ekipler,sağlıksız üretilen tonlarca peynir çeşidine imha edilmek üzere el koydu. Mühürlenen işletmenin sahipleri hakkında yasal işlem uygulandı.

BEYOĞLU :”SAĞLIKSIZ KOŞULLARDA ÜRETİM YAPILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

İş yerinde yapılan incelemede ortaya çıkan görüntüler ekipleri de şaşırttı. Çalışanların hijyen koşullarına uymadığı, üretim aşamasında alınması gereken tedbirlerin alınmadığı gözlendi. Sağlıksız koşullarda üretilen süt ve süt ürünlerinde zehirlenme riski yüksek olmasına rağmen bu koşullarda üretim yapılması büyük tepki çekti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Hayati derecede önem taşıyan üretim yerleri ve imalathanelere yönelik her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyden daha değerlidir” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hektaş, ‘Büyük Ölçekli Şirketler Endeksi’ndeÖnceki Haber

Hektaş, ‘Büyük Ölçekli Şirketler Endeksi...

İl müdürü Murat örnek tarım işletmesini ziyaret ettiSonraki Haber

İl müdürü Murat örnek tarım işletmesini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar