Şekerbank

Çal İlçesinde TARSİM Toplantısı Düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çal İlçesinde TARSİM Toplantısı Düzenlendi
Tofidass

Ülke genelinde olduğu gibi 2017-2018 üretim sezonu Denizli'de meteorolojik yönden oldukça sıkıntılı geçiyor. Kış aylarında havanın ılık geçmesi, yeterince yağış alınamaması sebebiyle artan kuraklık riskinin yanında mayıs ayında il genelinde yaşanan dolu, fırtına yağmur ve sel afetleri tarım alanlarını ve ürünleri kötü yönde etkiledi.

 Çal  İlçe Kaymakamı  Yusuf Durani DİNÇ, Manisa TARSİM Bölge Müdürü yetkilisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla Çal ilçe Kültür Merkezi Konferans salonunda üreticilerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Çal İlçe Kaymakamı Yusuf  Durani DİNÇ,  yaşanan afetlerden dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulunarak “Her zaman üreticilerimizin  yanındayız. Günümüzde iklim değişikliklerinden dolayı kuraklık, sel, dolu gibi afetler çok sık yaşanmakta. Buna karşı alabileceğimiz en büyük tedbir ürünlerimizi sigorta yaptırmaktır. Zaman zaman  sigorta ile ilgili sıkıntılar yaşansa da bunu konuşarak bilgilendirmeler yaparak aşabiliriz. Bugün de bunun için buradayız her türlü sorun ve şikâyetinizi TARSİM bölge müdürümüze aktarabilirsiniz. Hepimiz için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum" dedi.

 Manisa Bölge Müdürü Müjdat ÇUBUKÇU;  TARSİM' in işleyişi hakkında kısa bilgi vermiş daha sonra üreticilerden gelen tüm soruları cevaplamıştır. Toplantı boyunca özellikle bağ ve ayçiçeği alanlarında meydana gelen hasarlarla ilgili konular gündeme gelmiş, üreticilerimizin sigorta yaptırırken çok önemli bazı konulara dikkat etmedikleri, yaptırmış oldukları sigortanın kapsamını tam bilmedikleri, parsellerini Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt ederken hata yaptıkları, verim ve ürün bedeli hakkında sigorta acentesine yeterli bilgi vermedikleri belirlenmiş konuyla ilgili kendilerine detaylı bilgiler verilmiştir. TARSİM poliçesi hazırlanırken üreticinin üretim alanlarına hakim olarak doğru poliçe düzenlemesinin önemine  vurgu yapıldı. Ayrıca bazı sigorta eksperlerinin tutum ve davranışlarından şikâyetler dile getirilmiş bölge müdürü tarafından gereğinin yapılacağı kendilerine bildirilmiştir.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sütaş ve TEMA Vakfı, Tarım Topraklarının Geleceği İçin Organik ve Organomineral Gübre Kullanımına Dikkat ÇektiÖnceki Haber

Sütaş ve TEMA Vakfı, Tarım Topraklarının...

Vücudunuzun Ne Kadar Suya İhtiyacı Olduğunu Biliyor muydunuz?Sonraki Haber

Vücudunuzun Ne Kadar Suya İhtiyacı Olduğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar