Şekerbank

Kayseri Şeker, Şeker Pancarı Tarımında Öncülüğe Devam Etmekte Kararlı

Kayseri Şeker, Şeker Pancarı Tarımında Öncülüğe Devam Etmekte Kararlı

Kayseri Şeker’in 2018-2019 Kampanya dönemi öncesinde Şeker Pancarı tarımında verimliliği artırarak Dünya ile rekabet edecek uygulamaları sürdürmek adına başlattığı ilaç, gübre ve sulama sistemleri konusundaki çalışmalarına hız verdiği belirtildi.

Bu kapsamda, Kayseri Pancar Kooperatifi, Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri ve diğer ilgililer Şeker Pancarı tarımı yapılırken kullanılan ürünlerin üretim ve imalat yerlerine teknik geziler düzenleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Şeker pancarı tarımında kullanılan ürünlerin seçimi konusunda Yönetim Kurullarımız gereken hassasiyeti göstererek hem ürün ve ilaç israfı önlemek suretiyle çiftçinin parasının cebinde kalması sağlamak, hem de ilaçların fazla kullanılarak doğaya ve canlılara zarar vermesi engelleme kararlılığındadır.

Kayseri Şeker, Şeker Pancarı tarımında tarladan sofraya Güvenilir ve Sürdürülebilir Şeker üretimi konusunda emin adımlarla yol almak için çiftçisinin kullanmış olduğu tüm ürünlerin üretim yerlerini ve üretim aşamalarını çiftçiler adına yerinde inceleyerek denetim çalışmalarını sürdürmektedir.

Kayseri Şeker gerek aldığı yönetimsel kararlarla, gerekse sahip olduğu uzman kadrosunun danışmalığıyla, sektöründe pancar taban fiyatını en fazla ödeyen, çiftçisinin gelir seviyesini artırarak refahını zirveye taşıyan şirket olmaya devam edecektir dedi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Kayseri Şeker Hüseyin Akay Şeker Pancarı Çiftçi Eğitim Merkezi Kayseri Pancar Kooperatifi Kayseri Şeker Fabrikası

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)