Şekerbank

Yerli üretim ceviz ve bademde yaşanan zorluklar ile çözüm önerileri bu fuarda konuşulacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yerli üretim ceviz ve bademde yaşanan zorluklar ile çözüm önerileri bu fuarda konuşulacak
Türkiye'nin ceviz ve badem sektörünün öncü isimleri, 26-28 Nisan tarihlerinde Biga'da gerçekleşecek olan Türkiye Ceviz ve Badem Fuarı'nda buluşuyor. Ceviz Üreticileri Derneği (CÜD) Başkanı Ömer Ergüder’in de katılacağı fuarda; yerli üretimdeki zorluklar ele alınacak, sektörde iş birliğinin önemine vurgu yapılacak ve son teknolojiler konuşulacak. Fuarın, sektörün ortak buluşma noktası olacağına dikkat çeken Ergüder, “Sektörün tüm paydaşları için büyük bir önem taşıyan bu fuar, sektörün gelişimine ve uluslararası pazarda daha da güçlenmesine katkı sağlayacak önemli bir buluşma noktası olacak” dedi.
Tofidass

Türkiye'nin ceviz ve badem üretimindeki önemli payını koruyarak sektördeki gelişmeler ve yaşanan sorunları aydınlatmayı hedefleyen Türkiye Ceviz ve Badem Fuarı, 26-28 Nisan tarihleri arasında sektör profesyonellerini buluşturacak. Biga'da düzenlenecek olan fuara, Ceviz Üreticileri Derneği (CÜD) Başkanı Ömer Ergüder, ziraat mühendisleri ve sektör temsilcileri katılacak. 

Üç gün boyunca sürecek olan fuarda, her gün alanında uzman isimler sektördeki güncel konuları ele alacak. CÜD Başkanı Ergüder ise, "Yerli Ceviz Üretiminde Zorlukla Mücadele ve İş Birliğinin Önemi" başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek ve sektördeki gelecek vizyonunu paylaşacak. Katılımcılar, sektörde yaşanan son gelişmeleri ve teknolojileri değerlendirme fırsatı bulacaklar. Ceviz ve badem sektöründe yaşanan gelişmelerin konuşulacağı fuar, sektörün ortak buluşma noktası olacak.

“FUAR, SEKTÖRÜN TÜM PAYDAŞLARI İÇİN BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIYOR”

CÜD Başkanı Ömer Ergüder, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan fuarın, ortak bir gelecek inşa edilmesi adına eşsiz bir platform olduğunu ifade etti. Hem yerli üretim ceviz ile bademin tanıtımı ve pazarlanması için geniş bir alan sunulacağı hem de üreticilerin bilgi ve becerilerini geliştirme imkânı bulacağını belirten Ergüder, “Bizde, CÜD olarak fuarda bir stant kuracağız. Standımızda Türkiye’nin dört bir yanındaki yerli üreticiyle bir araya gelme fırsatı bulacağız ve aynı zamanda Derneğimizin potansiyel üyeleriyle de tanışabileceğiz. Böylece hem iş birliğini artırmanın önemini aktarabileceğiz hem de sektördeki diğer paydaşlarla bağlantı kurma imkânı bulacağız. Öte yandan sektör temsilcilerinin bir araya geleceği fuar; ceviz ve badem yetiştiriciliği, işlemeciliğiyle ilgili güncel konularda bilgi ve fikir alışverişi yapılabilecek olması açısından çok değerli. Farklı bölgelerden gelen üreticiler, ihracatçılar, alıcılar ve yatırımcılar arasında yeni iş bağlantıları kurulmasına katkı sağlayacak olan fuar; ceviz ve bademin ekonomik değeri ile potansiyelinin, kamuoyuna daha etkin bir şekilde duyurulabilmesine de destek olacak. Bu nedenle de Biga'da düzenlenecek Türkiye Ceviz ve Badem Fuarı, sektörün tüm paydaşları için büyük bir önem taşıyor. Fuarın, sektörün gelişimine ve uluslararası pazarda daha da güçlenmesine katkı sağlayacak önemli bir buluşma noktası olacağını ve Türkiye'nin ceviz ile badem sektöründe lider konumunu güçlendirmek için bir adım niteliğinde olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEMA Vakfı ve Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi iş birliğiyle çocuklar bitkilerin büyüleyici dünyasını keşfediyorÖnceki Haber

TEMA Vakfı ve Nezahat Gökyiğit Botanik B...

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi: Keneler Tarafından Taşınan Virüsün TehdidiSonraki Haber

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi: Keneler Tara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar