Şekerbank

“TSÜAB, “Tohumculuk Danışma Kurulu Toplantısı” Düzenledi”

“TSÜAB, “Tohumculuk Danışma Kurulu Toplantısı” Düzenledi”

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB); Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve TSÜAB’da daha önce başkanlık yapmış, daha önce TSÜAB’ın organlarında görev alan ve üyeleri ile Ankara’da “Tohumculuk Danışma Kurulu Toplantısında” buluştu.

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Yılmaz toplantının açılış konuşmasında şunları söyledi:

“5553 sayılı Tohumculuk Kanunu gereğince Kamu Kurumu niteliğinde, tüzel kişiliğe haiz meslek örgütü olarak kurulmuş olan TSÜAB’ın Yönetim Kurulu olarak, sektörümüzdeki sorunların görüşülmesi, çözüm önerilerinin paylaşılması düşüncesi ile “Tohumculuk Danışma Kurulu” oluşturulması konusunda fikir birliğine vardık. İlk toplantımızda TÜRKTOB ve TSÜAB’da daha önce başkanlık yapmış, TSÜAB organlarında görev almış, bunun yanı sıra bilgi birikim ve tecrübeleri ile sektöre ışık tutabilecek, yol gösterebilecek, sahip olduğu bilgi ve beceriyi bu toplantıda paylaşabilecek düzeyde olduğuna inandığımız üyelerimizi aramızda görmek istedik. Gönüllülük esasına bağlı oluşan bu topluluğa katılımlarınızdan dolayı şahsım, Yönetim Kurulumuz ve TSÜAB ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum.

TSÜAB 11 yıl önce kuruldu. Kuruluştan bugüne kadar olan süreçte her şeyin yerli yerine oturabilmesi için büyük bir çaba gerektiği aşikârdır. Bu çabayı gösteren, organlarda görev alan, süreçte emeği olan herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“Bu toplantıda başarıları değil, eksik yanlarımızı konuşacağız”

Tecrübenin kolay kazanılmadığını vurgulayan TSÜAB Başkanı Yılmaz;

“Kazanılmış tecrübeyi değerlendirmek istiyoruz. Bu tecrübenin sektör ve TSÜAB Yönetimi ile paylaşılmasının büyük önem arz ettiğini düşünmekteyiz. Tohumculuk sektörünün geldiği nokta bizi çok mutlu etmektedir. Fakat bu toplantıda övünçle bahsettiğimiz bu başarıları değil; eksik olduğumuz ve üzerinde çalışmamız gereken konuların gündeme gelmesini, konuşulup, tartışılıp çözüm yollarının ortaya çıkmasını istiyoruz. Geleceğe yön verecek bu konuların gündeme gelmesi, bizleri başarıya götürecektir” dedi.

Başkan Yılmaz toplantının karşılıklı sohbet şeklinde bilgi paylaşımına müsait bir ortamda gerçekleşmesi temennisi ile konuşmasını tamamladı.

Toplantıda gündeme gelen konulardan bazıları;  tohum ihracatında yaşanan ve yaşanabilecek sorunlar, yasa dışı tohum alanında yapılan çalışmalar, sektörün tanıtımı, yanlış bilgilerin ve hatalı söylemlerin önüne geçme çalışmaları ve TSÜAB’ın yürüttüğü mali destekli öğrenci staj programı oldu.

Toplantının sonunda katılımcıların oyları ile yılda üç kez, en az bir gün olmak suretiyle Danışma Kurulu’nun toplanması oy birliği ile kararlaştırılmıştır.   

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?