Şekerbank

Önlemlerinizi alın! Meteoroloji'den kritik uyarı...

Önlemlerinizi alın! Meteoroloji'den kritik uyarı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege (Afyonkarahisar hariç), Batı Akdeniz, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleri ile Mersin’in kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın güneyi ve Kıyı Ege ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olarak gerçekleşecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri (Toroslar Mevkii) ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (80-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın güneyi ve Kıyı Ege ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (80-100 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın sebep olacağı çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneyi ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olarak gerçekleşecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (80-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA 3°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANAKKALE 3°C, 6°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 6°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELI 3°C, 5°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

EGE: Çok bulutlu, Afyonkarahisar hariç bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kıyılarında ve zamanla tüm kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (80-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 5°C, 9°C

Çok bulutlu

IZMIR 10°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MANISA 8°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 6°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 11°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BURDUR 5°C, 10°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

HATAY 5°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRIKKALE 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 2°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

DÜZCE 7°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

SİNOP 8°C, 11°C

Çok bulutlu

ZONGULDAK 6°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇORUM 1°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 9°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM -10°C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -11°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

MUŞ -6°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -5°C, -3°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR -1°C, 12°C

Parçalı bulutlu

GAZIANTEP 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT 3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Yarın öğleden sonra Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Marmara’da fırtına, Batı Karadeniz ve Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı yer yer yağmur, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, yarın sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğleden sonra batısı 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın sabah kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın öğleden sonra 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın öğleden sonra 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın sabah 6 ila 8 (50-75 km/sa) yarın öğleden sonra 7 ila 9 (75-90 km/sa) Güney Ege’de güney ve güneydoğudan, kuzeyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın sabah kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 (40-60 km/sa) yarın öğleden sonra 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın 2,5m kuzeyi 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına ve kuvvetli yağış anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın öğleden sonra 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, gece doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın öğleden sonra 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?