Şekerbank

3 şeker fabrikası daha satıldı

3 şeker fabrikası daha satıldı

Özelleştirme kapsamında bulunan fabrikadan Afyon Şeker Fabrikası, Burdur Şeker Fabrikası ve Elbistan Şeker Fabrikası satıldı. İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı.

Elbistan Şeker Fabrikası ihalesinde Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre  Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, İskur Tekstil  Enerji Ticaret ve Sanayi AŞ, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Kayseri  Şeker Fabrikası AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye  Sanayi ve Ticaret AŞ, Erser Grup Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ-Sterk Plast  Ltd. Ortak Girişim Grubu katıldı.

Elbistan Şeker Fabrikası 297 milyon TL'ye Mutlucan Tuz'a satıldı.

Burdur Şeker Fabrikası ihalesinde Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ-MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ Ortak Girişim Grubu, Özbey Holding AŞ Ortak Girişim Grubu, Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ, Sınırlı Sorumlu Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Şeker Fabrikaları Gıda Sanayi ve Ticaret Konsorsiyumu, Erser Grup Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ-Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu katıldı.

Burdur Şeker Fabrikası 487 milyon TL'ye Erser-Sterk Korsorsiyumu'na satıldı.

Afyon Şeker Fabrikası ihalesinde Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ-MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ Ortak Girişim Grubu, Özbey Holding AŞ Ortak Girişim Grubu, Alkon Yapı Sanayi Tekstil Ticaret AŞ, Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ katıldı.

Afyon Şeker Fabrikası ihalesini 725 milyon TL'ye Doğuş Yiyecek İçecek kazandı.

Teknik olarak sonuçlanan ihalelerinin neticesi, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN ÖZELLEŞTİRMELERE TEPKİ

CHP’li milletvekili Kadim Durmaz Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önüne giderek çitlerin üzerinden atlayıp içeri girdi. Durmaz girdikten sonra “Bu utancı da yaşattınız Türkiye’ye’ dedi. O anlardaki yaptığı hareketler kameralara işte böyle yansıdı.

Durmaz ihale salonuna da girdi. Durmaz’la birlikte salona giren CHP’li Kemal Zeybek, ‘Milletin varlığını tekelci sermayeye sattınız.’ diyerek ihale komisyonuna seslendi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Afyon Şeker Fabrikası Burdur Şeker Fabrikası Elbistan Şeker Fabrikası CHP Kadim Durmaz Kemal Zeybek Özelleştirme İdaresi Mutlucan Tuz Sterk Korsorsiyum Doğuş Yiyecek İçecek

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)