Şekerbank

Tıbbi Aromatik Bitkiler Ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Tıbbi Aromatik Bitkiler Ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Karesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu’na yönelik düzenlenen kurs tamamlanırken; kursiyerlere sertifikaları dün düzenlenen tören ile dağıtıldı.

Otel Basri’de gerçekleştirilen ödül töreninde Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu başarıyla bitiren kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kursu bitiren kursiyerlere başarılar dilerken; özetle şunları dile getirdi; “Günümüzde hızlı kentleşme, insanları doğaya ve yeşile hasret bırakmaktadır. Son yıllarda kırsal bölgelerden kentsel bölgelere göçün hızlanması neticesinde, şehir merkezlerinde yaşayan insanlarımızın nüfus yoğunluğu gittikçe artmış bulunmaktadır.

Şehirde yaşamakta olan insanlarımız nereye baksa binalar, yollar, arabalar, köprüler ve benzeri yapılarla karşılaşmaktadır. Çevrelerinde yeşil görme isteği, insanlarımızda saksılı süs bitkilerini odalarında, salonlarında yani yaşam alanlarında yetiştirme arzusunu doğurmuştur. Böylelikle süs bitkileri yetiştiriciliğinin önemi artmıştır. Bunun sonucu olarak da çöllerde, tropik bölgelerde, ormanlarda ve benzeri yerlerde doğal olarak yaşayan pek çok süs bitkisi, saksı ortamında da yetiştirilmeye başlanmıştır.

Çeşitli saksı, kap ve kasalarda da yetiştirilen ve salon, vitrin, oda, koridor gibi yaşam alanlarında yeşil bir ortam oluşturulmak için kullanılan süs bitkileri insanlarımıza müthiş bir yaşama sevinci ve sinerji vermektedir.

Günlük uğraşlarımızın vücudumuza yorgunluk verdiği zamanlarda, evde koltuğumuza uzanıp sonuçsuz düşüncelerle zihnimizi yormamak istiyorsak, çiçeklerle ve süs bitkileri ile uğraşarak, onlarla ilgilenerek hem tatlı bir uğraş vermiş, hem de hayatımıza sinerji katarak yaşam kalitemizi yükseltmiş oluruz.

Bu bağlamda Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla yapılan ortak iş birliği protokolü çerçevesinde; Karesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu üyelerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı toplantı salonunda 16 Nisan 2018-26 Haziran 2018 tarihleri arasında ‘’Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursu’’ büyük bir başarı ile uygulanmıştır.

Mutlu ve Huzurlu Şehir Balıkesirimizin güzel insanlarına büyük bir faydası olan ‘’Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursuna’’ katılmış olan 55 kişilik güzide kursiyerlerimizi tebrik eder, sertifikalarının hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Zekai Kafaoğlu Karesi Belediyesi Yücel Yılmaz Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)