Üreticilere Verilen Rasyon Hazırlama Eğitimi Tamamlandı

Üreticilere Verilen Rasyon Hazırlama Eğitimi Tamamlandı

Acıpayam İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Güney Ege Kalkınma Ajans’ ının 2017 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde desteklediği Rasyon Hazırlama Eğitimi Prof. Dr. İ. İsmet TÜRKMEN tarafından 56 Katılımcıya verildi.

Acıpayam İlçe Müdürlüğünün koordinatörlüğünde uygulanan, İlçe Müdürlüğünde görevli 31 teknik personel ve Denizli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi Acıpayam İlçesinde yetiştiricilik yapan 25 üretici ile toplam 56 katılımcıya Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden görevli Prof. Dr. İ. İsmet TÜRKMEN tarafından, beş günlük süre içerisinde gerçekleştirilen eğitim ile “Yemlerin Değerliliği, Kaba ve Konsantre Yemler ve Yem Katkı Maddeleri, Hayvanların Besin Madde Gereksinimleri, Hayvan Yemlerinin Besin Madde İçerikleri ve Sınırlayıcı Etkenler, Süt ve Besi Hayvanlarına Rasyon Hazırlamada Dikkat Edilecek Hususlar, Hammadde Maliyetleri ve Rasyon Hazırlama Teknikleri” konularında bilgi verildi. Gerçekleştirilen eğitim ile rasyon hazırlama konusunda teknik kapasitesinin artırılması hedeflenmiştir.

Eğitim programı bitiminde düzenlenen törende konuşan İlçe Müdürü Abdurrahman OYMAK; “GEKA’nın Teknik Destek Programı kapsamında uygulanan  “Rasyon Hazırlama Eğitimi” projesi ile ilgili teknik personelin hizmet kapasitelerinin artırılacağını ve böylece sektörün oluşacak ivmeden olumlu şekilde etkilenecetir. Bu proje ile hayvancılık işletmelerinde yeterli ve kaliteli miktarda gıda maddesinin uygun maliyetlerde üretimini ayrıca çevrenin ve doğal kaynakların korunmasını sağlamak suretiyle sürdürülebilir tarımın devamlılığı sağlanacaktır” dedi. OYMAK konuşmasını; Eğitime yaptığı katkılardan dolayı Prof. Dr. İ. İsmet TÜRKMEN’ e ve kurumsal kapasitesinin artırılmasın yönelik bu tür eğitimler için gerekli desteği sunan Güney Ege Kalkınma Ajansına teşekkür ederek tamamladı.

Kaynak: Tarım Pusulası


Denizli Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Rasyon Rasyon Hazırlama Prof. Dr. İ. İsmet TÜRKMEN Güney Ege Kalkınma Ajansı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Milli Birlik Projesi
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?