Şekerbank

Makine Ekipman Ve Sistemlerin Kurulumuna %70 Devlet Desteği

Makine Ekipman Ve Sistemlerin Kurulumuna %70 Devlet Desteği

Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa KURT’un katımı ile “Birlikte Üretelim Projesi ” kapsamında Dedik Köyünde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bitkisel üretim ve hayvancılıkta Birlikte Üretimin desteklenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca parçalı ve yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğünün altındaki tarım arazileri ile hayvancılık işletmelerinin bir araya getirilerek ekonomik ölçeğe uygun modern işletmeler haline dönüştürülmesi amacıyla ülke genelinde planlanan 250 köyde hayvancılık ve bitkisel üretim projesi ile Dedik köyünde yapılan bilgilendirme toplantısıyla start aldı.

Çiftçilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa Kurt, İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ataman, Şube Müdürleri Ahmet Gökkaya, Mahmut Bülbül, Oğuzhan Dinç ile İl Müdürlüğü teknik personeli katıldı.

Uygulanacak olan projenin gönüllülük esasına dayalı olduğunu belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Kurt; “En az 30 kayıtlı yetiştirici veya köydeki işletmelerin %75’inin bir araya gelmesi, katılmak isteyen her işletmecinin asgari 5 büyükbaş hayvanı olması halinde altyapı hizmetlerinizin tamamının devlet tarafından karşılanarak, tek çatı veya tek alanda kümelenmiş modern ahırların yapımına ve içeresinde kullanılacak olan makine ekipman ve sistemlerin kurulumuna %70 devlet desteğinin verileceği müjdesini vermeye geldik” dedi.

Yıllardır düşünüp de yapamadıkları projeyi duyunca hem kendisinin hem de köydeki yetiştiricilerin çok heyecanlandığını belirten Dedik Köyü Muhtarı Hüseyin Yeniadam, köyde yaklaşık 30 üretici olduğunu belirterek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ”Her Köy Bir İşletme Birlikte Üretim Modeli” için köydeki hayvan yetiştiricilerinin hazır olduğunu söyledi. Üzerlerine düşen her görevi yapmaya hazır olduklarını belirten Dedik Muhtarı bu proje hem yetiştiricilerimizin hem köyümüzün geleceği. Yeşil sanayinin temellerini İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzle birlikte köyümüzde atacağız dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Kütahya Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Mustafa KURT Her Köy Bir İşletme Birlikte Üretim Modeli Birlikte Üretelim Projesi Dedik Köyü

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?