Şekerbank

Küçük Aile İşletmesi Desteği Başvuruları Başladı

Küçük Aile İşletmesi Desteği Başvuruları Başladı

2018 üretim yılında ÇKS’ye kayıtlı olan ve tarımsal faaliyette bulunduğu tarım arazisi varlığı toplam 5 dekar veya altında olan küçük aile işletmelerine 100 TL/da destek verilecek.

Çiftçi Kayıt sistemine kayıtlı ve işletme büyüklüğü 5 dekar veya altında olan çay ve fındık hariç meyve, sebze, süs bitkisi ve ıtri tıbbi-aromatik bitki yetiştiriciliği yapan kamu kurum ve kuruluşları dışındaki gerçek ve tüzel kişilere 2018 yılında dekara 100 Türk Lirası ödeme yapılacak.

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler açısından büyük önem taşıyan Aile Çiftçiliği, geçtiğimiz yıllarda Gıda ve Tarım Örgütü tarafından da konunun önemi nedeniyle Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı ilan edilmişti. Konunun önemi nedeniyle Bakanlar Kurulu ilgili düzenleme ile küçük aile işletmeciliğini desteklemeye başladı.

Bitkisel Üretim Yapan Küçük Aile İşletmelerinin Desteklenmesine Dair Karar ile küçük aile işletmelerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Başvuru için son tarih 31 Aralık 2018

2018 Yılı Küçük Aile İşletmesi Desteği Genelgesi Kapsamında, 2018/17  No’lu Tebliğ gereği, 2018 Yılı Küçük Aile İşletme Başvuruları başlamış olup; en geç 31 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar kayıtlı oldukları İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kaynak: Tarım Pusulası


küçük aile işletmeleri desteği küçük aile işletmelerine başvuru ÇKS Çiftçi Kayıt sistemi Aile Çiftçiliği Gıda ve Tarım Örgütü

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)