Şekerbank

Genç Çiftçilerin Küçükbaş Hayvan Dağıtımları Tamamlandı

Genç Çiftçilerin Küçükbaş Hayvan Dağıtımları Tamamlandı

Bakanlar Kurulu kararıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulanan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ programı çerçevesinde Denizli'de daha önceden 15 ilçede toplam 1.295 adet küçükbaş/koyun dağıtımı gerçekleştirilmişti. Son olarak Tavas, Kale ve Pamukkale ilçelerine olmak üzere 9 genç çiftçiye kişi başına 35’er koyun ve 2’şer adet koç olmak üzere toplam 333 küçükbaş/koyun dağıtımı gerçekleşmiş olup toplamda Denizli'de 44 genç çiftçiye 1.628 adet koyun dağıtımı yapılarak küçükbaş hayvancılık projemiz sonlandı.

Denizli hayvan pazarında gerçekleştirilen dağıtım töreninde kısa bir açıklamada bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Yılmaz ERKAYA, Projenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçi girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusunun istihdamına katkı sağlanması amacıyla hayata geçirildiğini kaydetti.

Proje kapsamında uygulanacak diğer destekler hakkında bilgi veren İl Müdür Vekili ERKAYA Denizli'de Genç Çiftçi projesi kapsamında toplam 210 adet proje için 6.300.000 TL. destek verileceğini; bunlardan bitkisel üretimle alakalı 47 projenin gerçekleştirdiğini, hayvancılık ile ilgili projelerde ise hak sahibi olan 44 adet genç çiftçimize 1.628 adet küçükbaş/koyun ile 2 adet genç çiftçimize 74 adet küçükbaş/keçi dağıtımının tamamlandığını, büyükbaş hayvancılık projesinde ise hak sahibi olan 117 adet genç çiftçimize 702 adet büyükbaş sığır dağıtımını önümüzdeki günlerde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün dağıtım planı çerçevesinde teslimatlarının yapılacağını söyledi.

Konuşmanın ardından kura ile hak sahiplerine koyunları teslim edildi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Denizli Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Yılmaz ERKAYA Genç Çiftçiler Hibe Koyunlar

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)