Şekerbank

Tarımda değişim ve gelişimin buluşma noktası Eskişehir Tarım Fuarı 4. kez kapılarını açıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarımda değişim ve gelişimin buluşma noktası Eskişehir Tarım Fuarı 4. kez kapılarını açıyor
Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Eskişehir ve civarında yer alan bölgelerden üreticileri dördüncü kez bir araya getiriyor. Kuraklığın tarımsal üretimde yarattığı tehdit karşısında etkili bir bilinç oluşturmayı hedefleyen fuar, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, 6-10 Eylül 2023 tarihlerinde Eskişehir Ticaret Odası – Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Tofidass

Tarıma ve hayvancılığa öncülük eden Eskişehir 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı. Tüyap Fuarcılık organizasyonu, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi desteği ile kapılarını açacak fuarda tarım makinaları, sulama teknolojileri, ilaçlama teknolojileri, seracılık teknolojileri, yem imalatı, tohum, fide, fidan, hayvancılık ve süt teknolojileri, arıcılık teknolojileri; çiftçiler, üreticiler, mühendisler ve tarımsal işletmelerle buluşacak.

Fuarın, başta Eskişehir Ticaret Odası ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimler Odası gibi birçok iş birlikçisi bulunuyor.

Bölge üreticilerinin yoğun ilgisi bekleniyor

Konya, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Ankara gibi tarım alanında güçlü illere yakınlığı sebebiyle kritik bir öneme sahip olan fuara; özellikle Eskişehir’den ayçiçeği, şeker pancarı, sera bitkileri, zeytin, sebze ve tahıl üreticileri, Kütahya ve Afyon’dan haşhaş, patates, ayçiçeği, pancar üreticilerinin yoğun ilgisi ve ziyareti bekleniyor. Eskişehir’in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinin mikroklima iklim özelliğinden yararlanarak Antep fıstığı, zeytin, nar, incir gibi meyveler yetiştiren üreticiler ve Eskişehir ve civarındaki başarılı pancar kooperatifi oluşumu bu yıl da fuarda bölgesel çiftçinin gücünü temsil edecek. 

Yıl sonuna kadar 4 tarım fuarı daha düzenlenecek

Eskişehir Tarım Fuarı, hem Tüyap Fuarcılık Grubu’nun hem de Tüyap tarım fuarlarının ikinci yarı yıldaki ilk fuarı olma özelliğini taşıyor. Hemen ardından açılacak olan Bursa Tarım Fuarı 3-7 Ekim arasında, Samsun Tarım Fuarı ise 18-22 Ekim’de gerçekleşecek. 2023 tarım fuarları 7-11 Kasım arasındaki Adana Tarım, Sera-Bahçe Fuarı ve 6-9 Aralık’ta yurt dışı ziyaretçilere odaklanan ve İstanbul’da gerçekleşecek olan AgroShow Eurasia ile sona erecek.

Eskişehir Tarım Fuarı ilk dört gün 09.30-18.00 arası, son gün ise saat 17.30’a kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Tarım Kredi Tedarik ve Üretim’in sukuk ihracını gerçekleştirdiÖnceki Haber

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Tar...

Yalova’da Gıda İşletmelerine Denetimler YoğunlaştırıldıSonraki Haber

Yalova’da Gıda İşletmelerine Denetimler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar