Şekerbank Esnaf

Tarım Gazetecileri Bakan Pakdemirli Ve Bakan Yardımcısı Işıkgece İle Bir Araya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarım Gazetecileri Bakan Pakdemirli Ve Bakan Yardımcısı Işıkgece İle Bir Araya Geldi

Tarım, gıda ve orman ürünleri sektörlerinde gazeteci, yazar, TV programcısı, muhabir, blog yazarı, akademisyen, mühendis, veteriner hekim, çiftçi, kooperatifçi, danışman, iletişimci ve bilgi yayımcı kimlikleri ile faaliyet gösteren Türkiye'nin dört bir köşesinden 56 aktif üyesi ile sektörel medyanın resmi temsilcisi olan Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

TARIM VE GIDADA BİLGİ KİRLİLİĞİ

Bakan Yardımcısı Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece'nin de katıldığı ve yaklaşık iki saat süren toplantıda sektörel sorunlar ile birlikte Türkiye'de tarım ve gıda medyası masaya yatırıldı. Özellikle tarım ve gıda alanında her geçen gün artan bilgi kirliliği ile mücadelede TAGYAD'ın daha etkin çalışmalar yürütmesi gereği üzerinde duruldu. 

DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE TARIM GAZETECİLİĞİ

TAGYAD üyeleri tarafından ortak toplantı sırasında Bakan Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Işıkgece'ye dünyada ve Türkiye'de tarım gazeteciliği hakkında geniş bilgiler verildi. Dünyadan örnekler paylaşarak, uluslararası meslektaşlarının daha çok tarım ve gıda ekonomisine dayalı analiz üzerinden çalışma yaptıklarını, bu alanda popülizm ve ajitasyondan uzak durduklarını anlatıldı.

TARIM GAZETECİLİĞİ ÇALIŞTAYI

Yanı sıra İsmail Uğural, Dr. Erhan Ekmen, Buket Sakmanlı Apaydın, Assiye Yıldırım ve Muhammet Oluklu'dan oluşan TAGYAD temsilcilerinin yaptığı iki somut proje önerisi Bakan Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Işıkgece tarafından son derece olumlu karşılandı. Toplantı sonunda Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği çerçevesinde Ankara'da Tarım Gazeteciliği Çalıştayı ve Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) üyeleri ile ortaklaşa bir Zoom toplantısının düzenlenmesi karar altına alındı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muzun Geleceğine Yön Verecek Çalıştay BaşladıÖnceki Haber

Muzun Geleceğine Yön Verecek Çalıştay Ba...

KOP Başkanından Hibe Desteklerine Yerinde İncelemeSonraki Haber

KOP Başkanından Hibe Desteklerine Yerind...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar