Şekerbank

Hamsi Festivalinde Evlere Servis

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hamsi Festivalinde Evlere Servis
Tofidass

Fatsa Belediyesi ve Fatsa Dernekler Federasyonu iş birliği ile bu 3. sü düzenlenen Ulusal Hamsi Festivali yoğun bir katılımla gerçekleşti. Pandemi nedeniyle artan vakaları göz önünde bulunduran yetkililer, 3 ton hamsiyi vatandaşlarla buluşturdu. Günler öncesinden poşetlere konularak dağıtımı yapılan hamsiler meydanda değil evlerde pişirildi.

“BU FESTİVALİN EN GÜZEL YANI ÜNYE FATSA KARDEŞLİĞİ”

Program kemençe resitalinin ardından Ordu yöresi halk oyunları gösterisi ile başladı. Fatsa’nın hamsinin merkezi olarak tüm dünyaya tanıtılacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Hamsi bizi burada birleştirdi. İnşallah federasyonumuzu da derneklerimizi de STK’ları da birleştirir. Bu festivalin en güzel yanı Ünye Fatsa kardeşliği. Çok güzel sununlar ve performanslar bizi büyüledi. İnşallah diğer konularda da bu güzel bir başlangıç olur. Milletvekillerimiz, kaymakamlarımız valimizle üniversitemizle bu birlikteliği gerçekleştiririz. Ordu’yu çok güzel bir noktaya getiriyoruz. Fatsa’nın yıldız bir şekilde hamsinin merkezi olarak tüm dünyaya tanıtılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE VURGU YAPILDI

Fatsa Dernekler Federasyonu(FADEF) Başkanı Yakup Yeşiltaş, ülke olarak çok hassas ve kritik bir dönemden geçildiğine, birlik ve beraberliğe çok daha ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

Festivallerin birlik ve beraberliğimizin pekişmesinde önemli rol oynadığını söyleyen Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, “Festivaller, aynı duygu ve aynı gönül dili ile konuşulmasına bir ve beraber olmamıza, sevginin gücü etrafında kenetlenmemize vesiledir. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek Fatsa adına yapılacak her türlü faydalı işlerde belediye olarak var olduğumuzu ve destek vereceğimizi her zaman ifade ettik. Fatsa’mızın kardeşliğine katkı sunan bu tür organizasyonları, birlik, beraberlik ve kültürümüzün yaşatılmasını önemsiyorum” diye konuştu.

Şehrin birlikteliğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız ise, bir ve beraber olmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu, bu birlikteliğin güçlenerek sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol etkinlik alanında yer alan yöresel ürünlerin sunulduğu stantları gezdi. Protokol, stanttaki ürünleri inceleyerek, yöresel lezzetlerin tadına baktı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milas Belediyesi Üreticilerin Ve Kooperatiflerin Daima YanındaÖnceki Haber

Milas Belediyesi Üreticilerin Ve Koopera...

55 Milyon Liralık Cam Sera Projesinin Temeli AtıldıSonraki Haber

55 Milyon Liralık Cam Sera Projesinin Te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar