Şekerbank

Bolu’da organik adayı ahududu bahçelerine ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bolu’da organik adayı ahududu bahçelerine ziyaret
Tofidass

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat Bolu Merkez Çivril ve Kürkçüler mahallesinde üretimi ağırlıklı olarak yapılan ve geçtiğimiz günlerde başlatılan çalışma ile organik üretim sürecine start veren bahçeleri ziyaret ederken üreticilerle sohbet etti.

Konu hakkında açıklama yapan İzzet Murat;

“ Bolu’da ahududu üretimi organik tarım kapsamına alınıyor. İlimizde son yıllarda artan bir şekilde ahududu üretimi yaygınlaşmaktadır. İlimiz doğasından kaynaklanan sebeplerle organik tarım yapmaya elverişli özelliklere sahiptir. Bu durumu fırsata çevirebilmek için Bakanlığımızın finansal desteği ile uygulamaya konulan “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında Ahududu, Aronya ve Böğürtlen bahçelerinde organik tarım faaliyetlerine başlandı.

Çivril ve Kürkçüler köylerinde yaptığımız incelemeler sırasında görüştüğümüz üreticilerimiz,  Müdürlüğümüzce yapılan projeden oldukça memnun olduklarını belirtirken, yeni bahçe tesislerinin ve organik statüye geçiş sürecinin gelecek yıllarda da desteklenmeye devam etmesini istediklerini ifade etmişlerdir. Üreticilerimizin isteği doğrultusunda bakanlığımızda üretmek sizden destek bizden mottosuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelecek yıllarda da organik ahududu üretiminin desteklenmesi için İl Müdürlüğümüzce yeni proje hazırlanarak Bakanlığımıza gönderilmiş olup, gelecek ödenek imkânları kapsamında finansal desteklemelerin devam etmesi planlanmaktadır. Ayrıca İl Müdürlüğümüz elemanlarınca teknik takip ve eğitimler sürekli bir şekilde sahada her daim devam etmektedir.

Amacımız organik üretimde İlimizin marka değerini yükseltmek olacaktır. Bu kapsamda kurum olarak elimizden gelen desteği her daim sürdüreceğiz. Ne mutlu ki üreticilerimiz durmaksızın üretmekle birlikte alternatif üretim yollarına da başvurmaktadırlar. Üreten Türkiye’mizin önemli bir üretim merkezi olan Bolu’muzun Üreten Çiftçilerinin Ürünü bol kazancı bereketli olsun” dedi.

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pamukta kritik dönem, çiftçi destek bekliyorÖnceki Haber

Pamukta kritik dönem, çiftçi destek bekl...

Karşıyaka Belediyesi ‘Zehirsiz Kent’ olma sözü verdiSonraki Haber

Karşıyaka Belediyesi ‘Zehirsiz Kent’ olm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar