Şekerbank

Tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık
Tofidass

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde kurulan Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi (TARYAT) tarımsal yatırımcılara ve alternatif ürün yetiştiriciliğine yönelen girişimci ve çiftçilere ücretsiz doğru bilgi ve danışmanlık sağlıyor.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte ülke ve dünya genelinde beslenmenin ana koşulu olan tarıma yönelim arttı. Tarımsal yatırım konusunda, karlı tarım kolları hakkında, devletin tarımsal yatırımlara verdiği hibe ve destekler üzerine yoğun araştırma yapan yatırımcılar ile birlikte tarımsal yatırımlarda ciddi bir artış söz konusu oldu. Ülke gündeminde en çok konuşulan ve ilgi duyulan yatırım alanları içerisinde tarım başa gelmeye başladı.  Pandemi döneminde ( Nisan-Mayıs-Haziran) tüm sektörler küçülürken tarım sektörü yüzde 4 büyüme gerçekleştirdi.

Bu kapsamda tarımda yeniliklerin öncüsü olan ve bitkisel üretim değeri ile Türkiye’nin en büyük tarımsal hasılasına sahip olan ve tarımın başkenti olarak kabul edilen Antalya’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarımsal yatırımcılar için "Hayal Et Projelendir, Birlikte Başaralım" sloganıyla Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimini hizmete sundu.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca “ Covid ile birlikte tarıma ilgi net bir şekilde arttı. Tarım dışı alanlardan tarıma girmek isteyenlerin olduğu gibi tarım içerisinde yer alan üreticilerimizin daha karlı olduğunu düşündükleri alternatif ürünlere ilgileri gözlemlenebilir bir şekilde artmıştır. Bu süreçte doğru yönlendirme büyük önem taşımaktadır. Tarım sektöründeki yatırım fırsatlarının daha geniş kitlelere tanıtılması, tarımsal yatırımcıların karar alma ve uygulama süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı bünyesinde kurulan Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi ( TARYAT) 19 ilçemizde faaliyete geçmiştir. Ayrıca merkez TARYAT birimimiz yatırımcıların bizzat ve telefonla başvurusu ile ayrıca kurumumuz internet sitesi üzerinden ulaşılabilen online danışmanlık istek formu ile tarımsal yatırımcılara çoklu kanalları kullanarak bizlere rahatlıkla ulaşabilirler. Değerli tarımsal yatırımcılarımıza danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak vermekteyiz. Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak tarımsal yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her türlü bilgiyi ücretsiz danışmanlık kapsamında sunmak için Alo Taryat hattımızı da faaliyete geçirdik. 0 242 345 28 20 ( 3 hat) dahili 7195 numaralı telefondan ulaşılabilen Alo Taryat hattından tarımsal yatırımcılarımız sorularına cevap bulabiliyor. Ayrıca online olarak Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü resmi internet sitesinden duyurular ( https://antalya.tarimorman.gov.tr/duyurular  bölümünden yada https://forms.gle/r3NVQXFCL52CUKCcA linkinden online danışma formu dolduran tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık ve ihtiyaç duymaları halinde ücretsiz tarımsal eğitim verilmektedir. Amacımız tarıma ilginin arttığı bu dönemde girişimcilerin doğru adımlar atmasında onlara destek olarak ülkemiz tarımının hızlı gelişme sürecine katkı sağlamaktır.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kahramanmaraş 1. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması yapıldıÖnceki Haber

Kahramanmaraş 1. Ulusal Sazan Balığı Yak...

Gürer: “Tarımsal örgütler artıyor Faal çiftçi ve üretici sayısı azalıyor”Sonraki Haber

Gürer: “Tarımsal örgütler artıyor Faal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar