Reklamı Geç
Tarfin
Şekerbank
Tofidas1

Tağşişli Genel Müdür görevden alındı: Millî manşetle gitti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tağşişli Genel Müdür görevden alındı: Millî manşetle gitti
Tofidas3

Milli Gazete’nin manşetiyle kamuoyunun gündemine taşınan Tarım Kredi Marketler’in “tağşişli” genel müdürü, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın sahip çıkmasına ve görevde tutmasına rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alındı. Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atamayla ilgili olarak kamuoyunu yanıltan bir açıklama yaparak tağşişli genel müdürü savunmuştu.

Tarım Kredi Marketlerin başına atanan “tağşişli” genel müdür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alındı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kamuoyunda büyük tepki çeken “tağşişli” genel müdürü görevden almamak için bir süredir ayak sürüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi Marketlerin başına atanan “tağşişli” genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’un görevden alınması için önceki gün bizzat talimat verdiği ortaya çıktı. Bu talimat sonrasında, Yavuz Mehmet Bulut dün görevden alındı.

KAMUOYUNDA İNFİALE NEDEN OLMUŞTU

Halka sağlıklı gıda temini ve çiftçinin ürünlerinin doğrudan halka satılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarının hileli ürün ürettiği için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde defalarca yayınlanan bir firma ortağının atanması kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

TARIM KREDİ YANILTICI AÇIKLAMAYLA SAVUNMUŞTU

Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan skandal atamayla ilgili olarak kamuoyunu yanıltan bir açıklama yaparak tağşişli genel müdürü savunmuştu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarım ve Orman Bakanlığında belgeli olan kayıtların üstünü örtmeye çalışması tepkilere neden olmuştu.

HABERLERE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile Tarım Kredi Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Ateş’in, kararıyla atanan tağşişli genel müdür, kamuoyundan gelen tepkilere rağmen bugüne kadar görevden alınmazken, kurum itibarını zedelediği gerekçesiyle Mahkemeye başvurarak haberlere erişim engeli getirilmişti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tağşişli genel müdürü Milli Gazete’nin haberleri üzerine görevden alındı algısı oluşacağı gerekçesiyle görevden almamak için ayak sürüyordu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gürer: Çiftçi dolunun vurduğu arpa ve buğdayı biçip hayvan yemi yapıyorÖnceki Haber

Gürer: Çiftçi dolunun vurduğu arpa ve bu...

Develi Belediyesinin Alternatif Tarım Uygulaması Lavanta BahçesiSonraki Haber

Develi Belediyesinin Alternatif Tarım Uy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tarfin