Şekerbank

Meram Belediyesi'nden Üreticilere Uygun Fiyatlı Kaliteli Fide

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Meram Belediyesi'nden Üreticilere Uygun Fiyatlı Kaliteli Fide

Meram Belediyesi, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Sebze Üreticileri Birliğinin ortaklığında hayata geçirilen ‘Meram Sebze Fidesi Üretim Tesisi’nde üretilen ve satışı Meram Belediyesi iştiraki olan Konya Fidecilik ve Tohum Sanayi Limited Şirketi tarafından yapılan fideler çiftçilerden büyük rağbet gördü. Satışa sunulan 3 milyon fide bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde tükendi.  

Meram Belediyesi, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Sebze Üreticileri Birliğinin ortaklığında hayata geçirilen ve geçtiğimiz Mayıs ayı içinde satışlarına başlayan ‘Meram Sebze Fidesi Üretim Tesisi’nde üretilen 3 milyon fide toprakla buluştu.

KONYA'NIN İLK ÜRETİM TESİSİNDE ÜRETİLEN FİDELER ÇİFTÇİLERE KALİTE VE FİYATTA BÜYÜK AVANTAJ SAĞLIYOR

Meram Belediyesi iştiraki olan Konya Fidecilik ve Tohum Sanayi Limited Şirketi tarafından yapılan satışlarda bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 3 milyon rakamına ulaşan Sebze Fidesi Üretim Tesisi, Konya ve Meram çiftçisine önemli avantajlar sunuyor. Kâr amacı güdülmemesinden dolayı uygun şartlarda fidelerine ulaşan çiftçiler tesis sayesinde aynı zamanda, ari, kaliteli ve hastalıklara dayanıklı fidelere kolaylıkla ulaşabiliyor, taşıma sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçebiliyor ve çok daha fazla kâr edebiliyor. Tesis sayesinde domates, biber, patlıcan ve kabak fidesinin bütün çeşitleri ile cin biberi, kıl biber, dolma biber, kapya biber fidesi çeşitleri de yüksek verimli olarak satışa sunuluyor. Salatalık yüksek kalitede hibrit fidesi olarak satılıyor. Domates fidesi, salçalık domates ve sofralık köy tipi domates fidesi olarak iki çeşitte, patlıcan ise piyasaya mor patlıcan ve siyah patlıcan çeşitleriyle arz ediliyor. Tesiste satışa sunulan bütün türlerde doğru çeşit garantisi verilmesi üreticiler için önemli bir avantaj sağlıyor.   

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇİFTÇİMİZİN KALİTE VE FİYATTAN DUYDUĞU MUTLULUK BİZLERİ DAHA ÇOK MUTLU ETTİ”

Kâr amacı gütmeden sadece Meram ve Konya çiftçisine destek vermek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında satışı yapılan fidelerin gerek kalite gerekse fiyat olarak çiftçinin yüzünü güldürdüğünü kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu noktada çiftçilerin memnuniyetlerini belirten geri dönüşler aldıklarını kaydederek, bunun kendilerinin de yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Yıllık 12 milyon kapasiteli tesisin bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 3 milyon satış rakamına ulaşmış olmasının iştirakçi kurum ve kuruluşlara duyulan güvenin de bir göstergesi olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, “Yaşanan tüm gelişmeler bize şu gerçeği bir kez daha öğretiyor; ‘Teknoloji, sağlıklı gıda, su ve enerji bugünü ve geleceği şekillendiren 4 önemli faktör. Sadece bu dört şeyin değil her şeyin anlam kazanabilmesi için gerekli olan şey tarım. Meram bereketli topraklara sahip. Bunu en iyi şekilde değerlendirip tarımda imzası bulunan bir merkez haline getirmek, çiftçimizi hayatından ve kazancından mutlu insanlar yapabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz ‘Sebze Fidesi Üretim Tesisi’nin bu amaçlar için bir başlangıç olmasını temenni ediyor, gelecekte bu tesisimiz ve benzeri yeni tesislerle Konya’nın ihtiyacı olan 100 milyon fideyi üretmeyi hatta tüm bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretim yapacağımız günlere ulaşabilmeyi temenni ediyorum” diye konuştu.   

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bartın’da Yavru Karaca Onu Emziren Keçiyi Anne Olarak BenimsediÖnceki Haber

Bartın’da Yavru Karaca Onu Emziren Keçiy...

Köyüne kurduğu çiftlikte kazandığı para dudak uçuklatıyorSonraki Haber

Köyüne kurduğu çiftlikte kazandığı para...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar