Şekerbank

Ofis Yem halka arz oluyor borsada satış tarihleri 10-11 ağustos

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ofis Yem halka arz oluyor borsada satış tarihleri 10-11 ağustos
Tofidass

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve karma yem sektörünün öncü şirketlerinden olan Ofis Yem, halka açılıyor. Halka arz 10-11 Ağustos tarihlerinde, OFSYM.HE koduyla “Borsada Satış”  yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Agah Mamaloğlu halka arza ilişkin yaptığı açıklamada, "Ofis Yem'in kurumsal yapısını daha da güçlendirmeyi, tarım - hayvancılık sektörünün büyümesine daha nitelikli katkı sağlamayı ve şirketimize değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Güçlü köklerden gelen endüstri kültürü ve tüm ülke genelinde hizmet veren yaygın bayi ağıyla karma yem sektörünün önde gelen şirketlerinden Ofis Yem, halka arz oluyor. Sektöründe bir ilk özelliği taşıyan halka arz, Garanti BBVA Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da 10-11 Ağustos 2023 tarihlerinde “Borsada Satış” yöntemiyle gerçekleştirilecek. Pay başına 27,20 TL sabit fiyatla gerçekleşecek arza OFSYM.HE koduyla kolayca katılım sağlanabilecek.

16 milyon 250 bin TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 6 milyon 500 bin TL nominal değerli paylar ortak satışı şeklinde olacak. Toplamda 22 milyon 750 bin TL nominal değerli payların halka arz büyüklüğü ise 618 milyon 800 bin TL olacak.

Halka arza ilişkin konuşan Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Agah Mamaloğlu, "30 yıllık köklü geçmişimiz, Ankara, Kars ve Manisa'da gelişmiş teknolojiyle donatılmış toplam 170 ton/saat üretim kapasitesine sahip tam otomasyon fabrikalarımız, son teknoloji laboratuvarlarımız, ülke geneline hizmet veren yaygın bayi ağımızla sektörümüze ve ülkemize katma değer yaratıyoruz. Halka arz ile birlikte Ofis Yem'in kurumsal yapısını güçlendirmeyi, tarım - hayvancılık sektörünün gelişmesi için sağladığımız katkıyı artırmayı ve şirketimize değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz. Köklerimizden aldığımız güçle gelecekte de şeffaf, kurumsal ve halka açık bir şirket olarak büyümemizi sürdürmeyi istiyoruz" dedi.

Halka arz gelirleriyle yatırımları sürdürecek

Halka arzdan elde edilecek geliri şirketin kurumsal yapısını daha da güçlendirecek ve büyümesini destekleyecek yatırımlar için kullanacaklarını ifade eden Mamaloğlu, "Mevcut pazar payımızı büyütmek için kapasitemizi ve ürün gamımızı geliştirirken, işletme sermayemizi güçlendireceğiz. Adana'daki 80 ton/saat kapasitedeki yem fabrikamızın yatırımına başlamıştık, bu yıl devreye alarak üretim gücümüzü artıracağız. Adana fabrikamıza ek olarak diğer fabrikalarımızda olduğu gibi elektrik enerjisi ihtiyacını yenilenebilir enerji olarak karşılayacağımız yeni güneş enerji santrali (GES) yatırımlarımız için de çalışmalara devam ediyoruz" diye konuştu.

2023’ün ilk çeyreğinde %25 net kar artışı

Ofis Yem, 2020 yılında 1,3 milyar TL ciro elde ederken, cirosunu 2021 yılında 3,2 milyar TL’ye, 2022 yılında ise %140 artışla 7,6 milyar TL’ye çıkardı. 2022 yılında %275 artışla 312,1 milyon TL net kara ulaşan şirket, 2023 yılının ilk çeyreğinde net karını geçen yılın aynı dönemine göre %25 oranında artırarak 84,8 milyon TL net kar elde etti.

Sermaye Piyasası Kurulu'nca onaylanan İzahname ve ekleri ile tasarruf sahiplerine satış duyurusuna Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (www.kap.org.tr), Ofis Yem’in www.ofisyem.com.tr ve Garanti BBVA Yatırım’ın www.garantibbvayatirim.com.tr adresli internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Ofis Yem Hakkında

Temelleri 1993 yılında farklı sektörlerde iş yapan üç ailenin güçlerini birleştirmesiyle Çorum'da atılan Ofis Yem, bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları ve önde gelen karma yem şirketleri arasında yer alıyor. Ankara, Kars ve Manisa’daki son teknoloji fabrikalarında üretime devam eden Ofis Yem, teknolojik laboratuvarları sayesinde en kaliteli ve yüksek standarda sahip yemleri hayvancılık sektörüyle buluşturuyor. 30 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu listesi İSO 500’de 5 yıldır aralıksız yer alan Ofis Yem, sektörüne yön veren çalışmaları, alanında uzman teknik ve idari kadrosu ile yatırımlarına ve üretime devam ediyor.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Üreticiler, Büyükşehir destekleriyle nefes alıyorÖnceki Haber

Üreticiler, Büyükşehir destekleriyle nef...

Kuruyemiş sektör değerlendirme toplantısı yapıldıSonraki Haber

Kuruyemiş sektör değerlendirme toplantıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar