Şekerbank

Kadın Çiftçiler Tarafından Hazırlanan Projeler Değerlendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadın Çiftçiler Tarafından Hazırlanan Projeler Değerlendirildi
Tofidass

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca 'Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı' kapsamında Düzce'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri alan kadın çiftçiler tarafından hazırlanan projeler değerlendirildi.

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 2018 yılı uygulama esasları gereğince Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun KABAOĞLU başkanlığında; Jüri Üyeleri Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Serpil UĞRAŞ, Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden  Şube Müdürü Hasan Ali SUBAŞI, Düzce Ticaret Borsası Genel Sekreteri Havva Fırkan KOMİT ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Düzce Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim PEHLİVAN’ın katılımıyla İl Müdürlüğünde İl Proje Değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kadın çiftçilerin tahıllar, yemeklik dane baklagiller, seracılık, yem bitkileri, tıbbi- aromatik bitkiler, bağcılık, sebzecilik, meyvecilik, çiçekçilik, küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, sepetçilik, dokuma, işleme- pazarlama, aile işletmeciliği ve kırsal turizm konularında hazırladığı 75 proje jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek proje değerlendirme tablosunda yer alan kriterlere göre puanlamalar yapıldı.

Değerlendirme sonucunda il içerisinde dereceye giren ilk on proje Koordinatör İl Kastamonu’da düzenlenecek olan Bölgesel Proje Pazarına kadın çiftçiler projeleri ile birlikte katılacak. Bölgesel Proje Pazarında Düzce'de dereceye giren projeler sergilenecek ve dereceye giren ilk üç proje sahibi kadın çiftçiye hediye çekleri verilecek.

2018 yılında Ankara ilinde düzenlenecek olan “Girişimci Kadın Çiftçi Ödül Töreninde” 29 ilden gelecek kadın çiftçi projeleri arasına Düzce'den dereceye giren ilk üç proje de katılacak ve Bakanlık tarafından değerlendirilerek dereceye giren projelere ödülleri verilecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli Tarım İl Müdürlüğü İzmir 9. Ekoloji Fuarına KatıldıÖnceki Haber

Denizli Tarım İl Müdürlüğü İzmir 9. Ekol...

Denizli’de İyi Tarım Eğitimleri Tam Hız Devam EdiyorSonraki Haber

Denizli’de İyi Tarım Eğitimleri Tam Hız...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar