Şekerbank

Göynük’ün Köylerinde Eğitim ve Bilgilendirme Çalışması Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Göynük’ün Köylerinde Eğitim ve Bilgilendirme Çalışması Yapıldı
Tofidass

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri Göynük Ahmetbeyler, Hasanlar, Demirhanlar, Bölücekova köy sakinleri ve üreticilerin katılımıyla birlikte günümüz tarımı ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, İlçe Müdürü, ilgili Şube Müdürü, teknik personel ve köy sakinleri katıldı.

Modern tarım uygulamaları? Verim düşüklüğüne karşı alınacak tedbirler? Verimli üretim ve tarımsal uygulamalar nasıl yapılır?  Kuraklıkla ilgili tarımda yapılabilecek yöntemler nelerdir? Tohumluk seçimi münavebe gibi birçok konu toplantıda masaya yatırıldı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT;

“Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine göre hareket eden Müdürlüğümüz üretici odaklı eğitim ve bilgilendirme toplantıları ile ilimiz tarımını bir adım daha öne çıkarabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda yapılan eğitim ve bilgilendirme toplantılarımızın yanı sıra

Halk Eğitim Müdürlüklerimiz ile koordineli hareket ederek üreticilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Bitki Zararlılarıyla Mücadele, İyi Tarım Uygulamaları, Hububat Tarımı, Yem Bitkileri Yetiştiriciliği, Süt Sığırı Yetiştiriciliği gibi konularda da eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Ulaşabildiğimiz her bir üreticimiz gerek Bolu’muz gerekse ülkemiz açısından önem arz etmektedir. Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarımız üreticilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda gerek programlı gerekse de kendiliğinden gerçekleşmekte olup, Üreten Bolu’muzun Üreten çiftçilerimizin maksimum düzeyde faydalanmalarını diliyorum” dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dijital Gülüş Tasarımı Dünyada Sıklıkla UygulanmaktaÖnceki Haber

Dijital Gülüş Tasarımı Dünyada Sıklıkla...

Dünya Tahıl Sektörünün Geleceği Türk-Rus Ortak Tahıl Zirvesi’nde BelirlenecekSonraki Haber

Dünya Tahıl Sektörünün Geleceği Türk-Rus...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar