Şekerbank

Yiğitbaşı: Türkiye’de Kaliteli Süt Üretiminin Artmasına Katkıda Bulunuyoruz

Yiğitbaşı: Türkiye’de Kaliteli Süt Üretiminin Artmasına Katkıda Bulunuyoruz

İdil Yiğitbaşı: “1973’te başlattığımız kırsal kalkınma modeli ile başta Ege Bölgesi’nde olmak üzere 18.000 süt üreticimiz, 3.000 çalışanımız ve bayilerimizle her yaş grubundan insanımıza sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmak için çalışıyoruz. “

1973’ten bugüne Türkiye’nin öncü ve lider gıda markası olan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı;  “46 yıl önce çalışanlarımızla, üreticilerimizle ve tedarikçilerimizle birlikte büyümeyi, tüketicilerimiz ile birlikte uluslararası alanda söz sahibi olan bir “bölgesel güç” olmayı ana hedefimiz olarak belirledik. Bugün Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yatırımlarımızla üreticilerimizle birlikte hayvancılığının kalkınması için çalışmaya devam ediyoruz.  Yatırımlarımız, bölgelerin üreticisi ve tedarikçisi ile tarımsal altyapısının iyileştirilmesi ve değer yaratma kapasitesinin arttırılmasına hizmet ediyor. Yasalara ve ahlaki kurallara uygun davranan, çevre ve doğaya önem veren, insan kaynağını dikkatle değerlendiren, her zaman AR-GE çalışmaları ile kendini ve ürünlerini geliştiren bir felsefeyle hareket ediyoruz. Üreticilerimizi iş ortaklarımız olarak görüyor, ticari faaliyetlerimizle yarattığımız ekonomik değerlerden tüm paydaşlarının fayda sağlayabilmesini amaçlıyoruz. Sürdürülebilir büyüme için, herkesin işini daha iyi yapması gerektiği bilinciyle, 46 yıldır aralıksız olarak çalışıyoruz.” dedi.

Pınar Enstitüsü’nün “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi eğitim programı ile 4 yılda 7 binin üzerinde üreticiye ulaştığını belirten İdil Yiğitbaşı “Ege, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Karadeniz ve Marmara Bölgelerinde birlikte çalıştığımız küçük süt üreticilerini hayvan sağlığı, hayvan beslenmesi konusunda eğitiyoruz. 18.000’i aşkın üreticimizi daima destekliyor, Türkiye’de kaliteli süt üretiminin artmasına katkıda bulunuyoruz. Ürettiğimiz kaliteli ve sağlıklı süt ve süt ürünleri ile dünyanın belli başlı ülkelerine ulaşıyor. İhracat hacmimizle sektöründe yakın coğrafyanın bölgesel gücü olma yolunda ilerliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?