Reklamı Geç
Tarfin
Şekerbank
Tofidas1

Kayseri Şeker, son taksiti ödedik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri Şeker, son taksiti ödedik
Tofidas3

Kayseri Şeker özelleştirme kapsamında satın aldığı Turhal Şeker Fabrikasının taksitinin ödenmediğine dair iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kayseri Şeker’deb yapılan yazılı açıklamada, “Uygulamaları ve vizyonuyla pancar tarımı ve şeker sektöründe öncü bir rol üstlenen Kayseri Şeker, pancar tarımının ve şeker sektörünün güçlü bir aktörü olarak, yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Sürekli gelişimi ve büyümeyi ilke edinen Kayseri Şeker, 2018 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihale ile Turhal Şeker Fabrikası’nı, 569 milyon TL’ye bünyesine katan tek çiftçi kuruluşu olmanın, haklı gururunu yaşamıştır. 110 milyon 528 bin 250 TL tutarındaki son taksitini de, 7 Haziran 2022 tarihinde ödemiştir. İlgili ödemenin banka dekontu kamuoyunun bilgisine sunulmak üzere ektedir.

8 Haziran 2022 tarihinde,  Turhal Şeker Fabrikası’nda düzenlediğimiz törenle, Kayseri ve Tokat illerinden çok değerli devlet adamları ile birlikte,  Sayın Tokat Valisi ve İl protokolünün yanı sıra, binlerce çiftçimiz son taksiti ödeme sevincimize ortak olmuştur.

Maalesef, sosyal medya üzerinden yalan ve iftirayı yaşam tarzı haline getirmiş, bir güruh,  yine sahneye çıkmış ve son taksitin ödenmediği yalanını fütursuzca, dillendirmeye başlamışlardır. Bu yalan ve iftirayı, bazı basın kuruluşları da, sütunlarına taşımıştır.

Muhatabımız; çiftçide, toplumda karşılığı bulunmayan, yalan ve iftiradan beslenen, amacı geçmişte olduğu gibi ranttan başka bir şey olmayan bu güruh değil, başta aziz çiftçilerimiz olmak üzere törenimize katılan hepsi birbirinden kıymetli devlet adamlarımız ve konuklarımızdır. Bu değerli konuklarımıza olan saygımızdan ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Kayseri Şeker, çiftçisinden aldığı güç ve destekle özelleşecek ilk şeker fabrikasına da taliptir. Çiftçimize 4’ncü fabrikayı kazandırmak öncelikli hedefimizdir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarım İl Müdürlüğünden Eş Zamanlı ÇalışmaÖnceki Haber

Tarım İl Müdürlüğünden Eş Zamanlı Çalışm...

Tarımda Üretim Maliyeti ArtıyorSonraki Haber

Tarımda Üretim Maliyeti Artıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tarfin