Şekerbank Esnaf

Yayla “Üreten Kadına Destek” Projesini Hayata Geçiriyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yayla “Üreten Kadına Destek” Projesini Hayata Geçiriyor
Yayla Agro, Türkiye’nin dört bir yanında el emeği ile üretim yaparak var olma mücadelesini sürdüren kadınlara destek olmak için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde harekete geçti. “Üreten Kadına Destek” projesiyle kadınların el emeği üretimlerinin aktif ekonomi içerisinde yer alması ve sürdürülebilir olması hedefleniyor. Farklı eğitim, meslek ve yaş gruplarından çok sayıda kadının destekleneceği proje kapsamında ilk etapta el emeği ile üretilen bakliyat torbaları ve önlükler Yayla Agro tarafından sahada ve online satış kanallarında yürütülen promosyonlarda kullanılacak.

Tam 38 yıldır Türkiye için üreten Yayla Agro, ekonomik özgürlük yolculuklarında kadınların emeklerine sahip çıkarak tarladan çatala uzanan emek zincirine dâhil ediyor. Kadın ve erkek eşitliğini şirket politikası olarak benimseyen marka, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde startını vereceği “Üreten Kadına Destek” projesi ile dezavantajlı konumdaki kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına katkı sunmak amacıyla el emeklerini gelir kaynağına dönüştürecek.

Emeğini değer üretmeye adayan kadınların yanında olan Yayla Agro, “Üreten Kadına Destek” projesini hayata geçirirken Birleşmiş Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi (BİKA) ve Leap Natural ile güzel iş birliğine imza attı. Proje kapsamında anlaşmalı kooperatiflerin çatısı altında üretim yapan kadınların el emeği ile hazırlayacağı bakliyat torbaları ve mutfak önlükleri promosyon malzemesi olarak kullanılacak. 

Kadın kooperatiflerinin önemli bir misyon üstlendiği düşüncesinden hareket eden Yayla Agro, bu proje ile üreten kadınların yanı sıra ekonomik ve sosyal kalkınmada büyük rol oynayan kooperatifleri de desteklemiş olacak.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkşeker Burdur ve Yozgat Fabrikasında Rekor Üretim!Önceki Haber

Türkşeker Burdur ve Yozgat Fabrikasında...

Bakan Pakdemirli: Gübre Desteği 2020 Yılı Üretimini De KapsayacakSonraki Haber

Bakan Pakdemirli: Gübre Desteği 2020 Yıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar