Şekerbank

Tarım ve Orman Bakanlığı "Besilik Erkek Sığır İthalat Başvuru Duyurusu" yayınladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarım ve Orman Bakanlığı "Besilik Erkek Sığır İthalat Başvuru Duyurusu" yayınladı
Tofidass

Karkas et ve kesimlik hayvan ithalatının ardından besilik erkek sığır ithalatı da açıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı "Besilik Erkek Sığır İthalat Başvuru Duyurusu" yayınladı Toplam 500 bin baş besilik erkek sığır ithalatı için kontrol belgeleri onaylanacak.

​1. Avrupa Birliği üyesi ülkeleri hariç olmak üzere Bakanlığımızca canlı hayvan ithalatına izinli ülkelerden toplam 500.000 baş besilik erkek sığır ithalatı için kontrol belgeleri onaylanacaktır. 

2. Müracaatlar Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne 10/04/2023 tarihine kadar yapılacaktır. Müracaat sırasında Ek’li dilekçe, İşletme Tescil Belgesi, Karantina Yeri ve İşletme Uygunluk Belgesi (Son 15 gün içinde düzenlenmiş olmalıdır) sunulacaktır. Bu tarihten sonraki müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır. (Postadaki gecikmeler dahil). 

3. Müracaatta bulunacakların, Bakanlık kayıt sisteminde (Türkvet) en az 1 (bir) yıllık işletme kaydı bulunmalıdır. Bir işletme için tek müracaat yapılabilir. 

4. Müracaat edecek başvuru sahipleri, işletme kapasitelerine göre aşağıda belirtilen oranlara tekabül eden hayvan için başvuru yapabileceklerdir. (bir işletme için en fazla 8.000 (sekizbin) baş başvuru yapılabilir.)

İşletme Kapasitesine Göre Başvuru Oranı

İŞLETME KAPASİTESİBAŞVURU YAPILABİLECEK AZAMİ HAYVAN SAYI ORANI
100 - 1000  Baş aralığı% 40
1001 Baş ve üzeri% 30

 

5. Müracaat yapılan hayvan sayısı toplamı izin verilecek 500.000 baştan fazla olması halinde her bir müracaatçıdan aynı oranda azaltmaya gidilerek nihai liste Genel Müdürlüğün internet sitesinde yayınlanacaktır. 

6. Kontrol belgesi başvuruları Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne 17/04/2023-15/06/2023 tarihleri arasında yapılmalıdır. Bu tarihten sonraki müracaatlar kabul edilmeyecektir ve verilen kontrol belgelerinde değişiklik yapılmayacaktır.

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
ÇKS KaldırılıyorÖnceki Haber

ÇKS Kaldırılıyor

Gıda işletmelerinde ramazan denetimiSonraki Haber

Gıda işletmelerinde ramazan denetimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar