Şekerbank

Suları Kesilen Üreticilere İyi Partili Kazım Yücel’den Destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Suları Kesilen Üreticilere İyi Partili Kazım Yücel’den Destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Sarımsaklı Cazibe Sulama Birliği tarafından suyu kesilen Kocasinan ilçesine bağlı Sarımsaklı Mahallesi üreticilerini ziyaret etti. Ziyarette kendisine İyi Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık eşlik etti.

Mahalle sakinlerine yaptığı ziyarette Yücel, “Biz vatandaşımızdan gelen her talebe koşmakla sorumluyuz. Her kimden gelirse gelsin talep, yardıma koşarız” dedi.

Su kesintisinin kendilerini mağdur ettğini belirten mahalle sakinleri, "Sulama birliğinden tek hizmet alamayan mahalleyiz. 60-70 yıllık sulama kanalları ile sulama yapmaya çalışıyoruz. Kanallarımız kullanılamayacak bir durumda. Hala sulama kanalımız toprak kanal şeklinde. Şu anda tarlalarımızda patates ve pancar ekili. Ürünlerimiz sularımız kesildiği için sulayamıyoruz. 3-4 senedir sulama birliği sularımızı erkenden kesiyor ve biz mağdur oluyoruz. Hatta ilkbahar mevsiminde çok erken açıyorlar suları. Suların büyük bir bölümü boşa akıyor. Özellikle sulama kanalı beton değil ve eski usul toprak şeklinde. Suyu bıraktığınızda baştaki bölümlerde tarlaları sular basıyor. Son kısımlardaki tarlalara da su zaten ulaşmıyor. Su lazım olduğunda da su kalmadı diye erkenden sularımız kesiliyor. Dönüm başı 55 TL bizden para alıyorlar. Biz bir sulama kanalının yapılmasını talep ettiğimizde de paramız yok diyorlar. Zorunlu olmasa biz bu parayı kendimiz harcasak sulama kanalımızı yaptırabiliriz ama zorunlu olarak sulama birliğine para ödüyoruz. Suyun ücretini ödememize rağmen hizmetimizi alamıyoruz. Biz bu durumdan şikâyetçiyiz" dedi.

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen İyi Partili Kazım Yücel ise "Kayserimizde tarımla ilgili sıkıntı sadece Sarımsaklı Mahallesi ile sınırlı değil. Bu mahallemizden bir arkadaşımız aradı ve sıkıntılarını iletti. Bizde vatandaşımızın sıkıntısını dinlemek için hemen buraya geldik. Aslında bir çok yerde benzer sıkıntılar var. Ama buradaki durum daha vahim. Tam hasat zamanının sonunda verilmesi gereken su kesilmiş. Burada çiftçimize suyun tam şifa olacağı zamanda kesinti yaşanmış. Tarım zaten Türkiye'de can çekişiyor. Buradaki arkadaşlarımız da zaten tarladan çıkaracağı hasada göre planını yapıyor. Bu suyun hangi gerekçe ile kesildiğini Devlet Su İşleri yetkililerine soracağız ve vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz" şeklinde konuştu.

İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, tarlasını sulayamayan çiftçilerin su sorunu çözümü konusunda Devlet Su İşleri yetkilileri il yaptığı görüşme sonrası mahalle sakinleri suyuna kavuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gürer: “Zoonotik Hastalıklar İçin Yeterli Önlemler Alınmalıdır”Önceki Haber

Gürer: “Zoonotik Hastalıklar İçin Yeterl...

Gürer: “Bazı Avrupa Ülkelerinin Tükettiği Kadar Ekmek İsraf Ediyoruz”Sonraki Haber

Gürer: “Bazı Avrupa Ülkelerinin Tükettiğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar