Şekerbank

Kayseri Şeker’den İddialara Cevap

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri Şeker’den İddialara Cevap

Kayseri Şeker yönetim kurulu CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’in dün yaptığı basın toplantısında dile getirdiği iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada; “CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile Kayseri Şeker’e yönelik gerçek dışı ve suç unsuru taşımadığı Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu raporuyla da tespit edilen bir dizi iddialarda bulunmuştur.

Şirketimizde kısa bir süre bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra ayrılan ve daha sonra da 2022 yılında yapılan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Mali Genel Kurulu öncesinde muhalif gurupla hareket eden Metin Demircan’ın Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet ettiği iddiaları CHP İl Başkanı Keskin, yeniden gündeme getirmiştir.

Söz konusu basın toplantısında dile getirilen iddialarla ilgili yukarda da ifade edildiği üzere Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulmuş ve Başsavcılıkta iddiaların araştırılması için Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu’nu göreve davet etmiştir. Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler tamamlanmış ve 464-C /03 sayı ve 02.06.2023 tarihli rapor Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmuştur.

Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun düzenlediği raporda söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve suç unsuru taşımadığı ifade edilmiştir.

Hal böyle iken, CHP Kayseri İl Başkanı’nın bir çiftçi kuruluşu olan ve sektöründe lider konuma ulaşan, başarılarıyla, ilk ve örnek uygulamalarıyla Orta Anadolu çiftçisinin lokomotifi ve Kayseri’nin gururu olan Kayseri Şeker’e yönelik tutumu ve tavrı son derece yakışıksız ve siyasi etik ve ahlaktan çok uzak kalmıştır. Uluslararası Bağımsız Denetim kuruluşlarınca düzenlenen mali tablolarla ilgili yalan beyanlarda bulunmuştur. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) denetimine tabi, Borsa’ya açılmış ve her türlü bilgisi şeffaf ve denetlenebilir olan Kayseri Şeker’i değerlendirebilecek bir bilgi ve seviyede olmadığını göstermiştir. Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Kayseri Şeker’e ve çiftçilerimize özür borçludur ve bu yakışıksız tutumundan dolayı istifaya davet ediyoruz.

Kayseri Şeker, gerçeği yansıtmayan, algı operasyonlarına hiçbir zaman prim vermemiştir, vermeyecektir. Kayseri Şeker, çiftçimizin refahını, sofrasındaki ekmeği daha da büyütme, Türk tarımına var gücüyle destek olma hedefinden zerre geri adım atmayacaktır. Kayseri Şeker sistematik bir şekilde sürdürülen gerçek dışı söylemlere, manipülasyonlara rağmen hedefine emin adımlarla yürümeye devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milas Yağlı Zeytini AB Tescili AldıÖnceki Haber

Milas Yağlı Zeytini AB Tescili Aldı

Türk su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü Kenya'yı radarına aldıSonraki Haber

Türk su ürünleri ve hayvansal mamuller s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar