Şekerbank
Tofidas1

2020 Lider Çocuk Tarım Kampı ‘Geleceğe Nefes’ Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2020 Lider Çocuk Tarım Kampı ‘Geleceğe Nefes’ Oldu
Tofidas3

Tarım ve Orman Bakanlığıınca her yıl düzenlenen, "Lider Çocuk Tarım Kampı"nın 7.’si, 11 Kasım 2020 Çarşamba günü İlimiz 19 Mayıs Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirildi.

“Lider Çocuk Tarım Kampı” 2020, Proje ortağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen Atakum Adnan Kahveci İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerimizle beraberce ve Milli Ağaçlandırma Günü olması vesilesiyle de "Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi" kapsamında fidan dikilerek gerçekleştirildi.

Törende Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerince öğrencilere; ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla her yıl 11 Kasım gününün Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlandığı anlatılırken gelecek nesiller için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla yapılan bu kapsamdaki çalışmaların önemine vurgu yapıldı.

 Müdürlük yetkilileri, ayrıca öğrencilere, görevlerinin; yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı çevre seferberliği kapsamında ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun duyarlılığına katkı sağlamak olduğunu anlattılar.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın ve Tarım ve Orman İl Müdürü  İbrahim Sağlam’ın katıldığı etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar fidan dikti.     

Programda bir konuşma yaparak ağaçlandırmanın önemine dikkat çeken Vali Zülkif Dağlı ve İl Müdürümüz İbrahim Sağlam program sonunda öğrencilerimize fidan ve kitap hediye etti.  

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atakum Belediyesi AtaTohum ile Karadeniz’e öncülük ediyorÖnceki Haber

Atakum Belediyesi AtaTohum ile Karadeniz...

Safranbolu'da 100 Bin Fidan Toprakla BuluşturulduSonraki Haber

Safranbolu'da 100 Bin Fidan Toprakla Bul...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar