Şekerbank

100 bin zeytin fidanı, 100 bin badem fidanı ve 1 milyon adet lavanta fidesi dağıtımına başlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
100 bin zeytin fidanı, 100 bin badem fidanı ve 1 milyon adet lavanta fidesi dağıtımına başlandı
Tofidass

Keşan Belediyesi tarafından merkez ve köylerde ikamet eden vatandaşlara 100 bin zeytin fidanı, 100 bin badem fidanı ve 1 milyon adet lavanta fidesi dağıtımına başlandı.

Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve muhtarların iş birliğinde Keşan yeşil örtüyle kaplanacak.

Merkez ve köylerde ikamet eden vatandaşlara dağıtılacak olan 100 bin zeytin ağacı, 100 bin badem ağacı ve 1 milyon adet lavanta fidesi bölgeyi süsleyecek.

 “Doğayı çevreyi koruyan bir yapıyla görevimizin başındayız”

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 bin adet fidanı teslim aldıklarını belirterek, “Doğayı çevreyi koruyan bir yapıyla görevimizin başındayız. 100 bin zeytin ağacı, 100 bin badem ağacı ve 1 milyon adet lavanta fidesi Keşan ve köylerinde 1 ay içerisinde toprak ile buluşacak. Keşan ve köylerinde ekilecek olan bu fidanlar birkaç yıl sonra meyvelerini verecek. Hem ekonomiye destek hem de doğaya ve çevreye nefes aldıracağız.” dedi.

“Büyük bir iş yapıyoruz”

Fidanların temini noktasında Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ve muhtarları ile iş birliğinde çalışma başlattıklarını ifade eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Fidanlarımız kamyon kamyon geliyor. Bugün 8 bin adet fidanımız ulaştı. 100 bin badem, 100 bin zeytin, 1 milyon adet lavanta fidesini düşünün, Keşan misler gibi kokacak. Bölgemizi ciddi bir şekilde yeşile doyuracağız. Böyle bir çalışma Türkiye’nin birçok yerinde, Keşan ölçeğinde yok denecek kadar azdır. Mütevazi olamayacağız. Bunun da farkında olalım. Büyük bir iş yapıyoruz. Belediye çalışanlarımız özveri ile ağaçları indiriyor. Keşan’ı yeşil örtüyle kaplayacak bir hamleyi başlattık.”

“Vatandaşımız 153’ü arayarak fidan istediğini bildirsin”

Açıklamasının sonunda fidanları temini konusunda bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşımız 153’ü arayarak fidan istediğini bildirsin. Gerekennotlar alınacak, adresler tespit edilecek ve vatandaşımıza bilgi verilecek. Daha sonra belirli sayıda fidan almak için Park ve Bahçeler Birimimiz vatandaşımızıdavet ederek, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi arkasındaki tesislerimizden fidanlar temin edilebilecek.”

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boğaziçili akademisyenler araştırdı: Çiftçiler ne istiyor?Önceki Haber

Boğaziçili akademisyenler araştırdı: Çif...

Muz, E-Çalıştayda Ele AlınacakSonraki Haber

Muz, E-Çalıştayda Ele Alınacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar