Şekerbank

Yüzde 85 Hibe Desteğiyle 240 Küçükbaş Hayvan Dağıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yüzde 85 Hibe Desteğiyle 240 Küçükbaş Hayvan Dağıtıldı
Tofidass

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe DesteğiProjesi” kapsamında, Yüzde 85 Hibe Desteği sağlanarak 15 yetiştiriciye toplam 240 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Manisa’da 150 yetiştirici hibe projesine hak kazanması sonucu her bir yetiştiriciye 15 damızlık koyun/keçi ve 1 damızlık koç/teke olmak üzere toplam 16 hayvan % 85 hibeli olarak verilmeldi. Manisa ilinde toplamda 150 yetiştiriciye 2.400 adet damızlık küçükbaş hayvan dağıtımı yapılacak.

Akhisar Hayvan Pazarında gerçekleştirilen hayvan dağıtım törenine Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Manisa Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, projede görevli veteriner hekimleri ve hayvan yetiştiricileri katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca kırsal alanlarda istihdamın geliştirilmesi, hayvan yetiştiricilerinin gelirlerinin arttırılması, hayvancılık işletmelerinin damızlık koç ve teke ihtiyacının karşılanması, küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinde üretim ve kalitenin yükseltilmesi, kırmızı et üretiminde küçükbaş hayvan payının artırılması ve damızlık küçükbaş hayvan yatırımlarının desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen 15 Koyun 1 Koç Projesi sayesinde, başvuru şartlarını taşıyarak hak sahibi olan 15 yetiştiriciye toplam 240 baş hayvanın dağıtıldı. Manisa, İzmir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Denizli illerini kapsayan projeden faydalanan Akhisarlı hayvan yetiştiricilerinden 13 adedi Merinos ırkı koyun projesi, 1 adedi Kıvırcık ırkı koyun projesi ve 1 adedi de Kıl Keçisi projesi kapsamında Bakanlıktan %85 hibe desteği alarak sürü sahibi oldular.

“Damızlık Küçükbaş Hayvan Yatırımı Projesi” Manisa, İzmir, Afyon, Denizli ve Kütahya İllerinde uygulanmaktadır.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Tıbbi ve Aromatik Bitki Sektörü DeğerlendirildiÖnceki Haber

Tıbbi ve Aromatik Bitki Sektörü Değerlen...

Tutdere: Çiftçiler Çaresiz Bırakıldı, Tohumlar Depoda KaldıSonraki Haber

Tutdere: Çiftçiler Çaresiz Bırakıldı, To...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar