Şekerbank
Tofidas1

Yeni sezon öncesi balıkçılara destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni sezon öncesi balıkçılara destek
Tofidas3

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1 Eylül Perşembe günü başlayacak deniz sezonu için balıkçılara destek olacak. Gerekli şartları taşıyan tekne sahiplerine bakım malzemesi (tekne macun ve boyası), koruyucu ekipman (balıkçı tulumu) ve Türk bayrağından oluşan destek paketi dağıtımı yapılacak. Destekten yararlanmak isteyen balıkçıların 15 Ağustos Pazartesi gününe kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

2022 SU ÜRÜNLERİ YILI
Sanayi, teknoloji ve tarımsal faaliyetlerin yanı sıra Karadeniz ve Marmara Denizine kıyısı ola Kocaeli’nde balıkçılar, 1 Eylül’de başlayacak yeni sezona hazırlanıyor. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 2022 yılını Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı olarak ilan etmesi ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya genelinde balık tüketiminin artırılmasına yönelik tavsiyede bulunulması balıkçılığın önemini ortaya koyarken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni sezon öncesi balıkçıları sevindirecek.

DESTEK PAKETİ
Denizleri daha temiz, yüzülebilir ve deniz canlılarının yaşayabileceği kaliteye ulaştırmak için birçok faaliyetler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gerekli şartları taşıyan tekne sahiplerine bakım malzemesi (tekne macun ve boyası), koruyucu ekipman (balıkçı tulumu) ve Türk bayrağından oluşan destek paketi dağıtımı yapılacak.

BAŞVURULAR PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR
2021 yılında meydana gelen müsilaj felaketi sonucu zarar gören balıkçıların desteklenmesine yönelik; uzunluğu 12 metrenin altındaki “Balıkçı Gemileri İçin Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi”ne (Yeşil Ruhsata) sahip, bağlama limanı Kocaeli Bölge Liman Başkanlığı olan ve “Mavi Kart” uygulaması kapsamında çevre duyarlılığı olan teknelerin faydalanabileceği tekne bakım malzemesi (tekne macun ve boyası), koruyucu ekipman (balıkçı tulumu) ve Türk bayrağından oluşuyor. Destekten yararlanmak isteyen balıkçıların 15 Ağustos Pazartesi günü saat 12.30’a kadar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunması gerekiyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN BALIKÇILARIMIZA DESTEK PAKETİ

- Tekne bakım malzemesi ve koruyucu ekipman desteğinden yararlanmak için;

- Tekne boyu 12 metreden kısa olması,

- Teknenin “Balıkçı Gemileri İçin Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi” (Yeşil Ruhsat) sahibi olması,

- Mavi Kart sisteminde kayıt yaptırılmış olunması gerekmektedir.

Bakım malzemesi ve koruyucu ekipman paketinin içeriği;

- Epoksi Son Kat Boyası

- Zehirli (Antifouling) Boya

- Epoksi Dolgu Macunu

- Balıkçı Tulumu

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TİKA İş Birliğinde, Sırbistan'a Giden Türk Öğrenciler Ahududu TopladıÖnceki Haber

TİKA İş Birliğinde, Sırbistan'a Giden Tü...

Atakum’da çiftçi dayanışması kırsal mahallelerle büyüyorSonraki Haber

Atakum’da çiftçi dayanışması kırsal maha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar