Şekerbank

Yalova’da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yalova’da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi
Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlkokul 4.sınıf öğrencilerine hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak amacıyla Paşakent Kardelen İlkokulundan 36 öğrenciyle üç gün süren "Lider Çocuk Tarım Kampı" tamamlandı.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlkokul 4.sınıf öğrencilerine hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak amacıyla Paşakent Kardelen İlkokulundan 36 öğrenciyle üç gün süren "Lider Çocuk Tarım Kampı" tamamlandı.

Yalova Merkez Balıkçı Barınağında İl Müdürü Suat Parıldar'ın açılış konuşmasıyla başlayan kampın birinci gününde öğrencilere Su Ürünlerini Tanıyorum, Balıkçı Barınağının Gezdirilmesi ve Tanıtımı, Av Araçlarının Tanıtılması, Balıkların Tanıtılması ve Tazelik Kriterleri gibi bilgiler verilmesinin ardından Deniz Polisi Merkezine geçildi. Burada Deniz Polisi yaptıkları çalışmalar hakkında öğrencilere bilgiler aktardı.

Ardında da sahile geçen öğrenciler, Vali Muammer Erol, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alacatlı, Öğretmenleri ve velilerinin katılımıyla Yalova sahilinde çevre temizliği yaptılar.

Kampın ikinci gününde öğrencilerle birlikte sabah Kocadere iskelesinde hazır bekleyen midye gemileriyle Deniz Polisinin nezaretinde Şenköyde'ki Midye Çiftliği ziyaret edilerek burada öğrencilere midye yetiştiriciliği ve hasadı konularında bilgiler verildi ardından da Teşvikiye'de öğrencilere yemek ikram edildi.

Yemeğin ardından öğrencilere ip çekme ve çuval yarışları yaptırıldı. Daha sonra Teşvikiye'deki alabalık çiftliğinde öğrencilere bilgi yarışması düzenlendi ve alabalık çiftliği gezdirildi.

Kampın son gününde ise Armutlu Meslek Yüksekokulunda öğrencilere Balık Müzesi gezdirildi, Labaratuvarda balık türleri mikroskop altında incelendi. Sonra İhlas Tatil Köyündeki eğlence merkezinde öğrenciler oyunlar oynadılar. 

Üç gün boyunca dolu dolu bir etkinlik geçiren öğrenciler okullarına bırakılarak kamp sona erdirildi.

Cuma günü de öğrencilere okullarında katılım belgeleri verilecek ve üç günlük kampın fotoğraf ve görüntülerinin yeraldığı  sinevizyon gösterisi yapılacak.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Barut: Kurbanlık fiyatı 2 kat artacakÖnceki Haber

Barut: Kurbanlık fiyatı 2 kat artacak

Sarıbal: Büyük bir şeker krizi varSonraki Haber

Sarıbal: Büyük bir şeker krizi var

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar