Şekerbank

Uşak’ta "Doğal Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam" Projesi Tanıtım Etkinlikleri İle Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uşak’ta "Doğal Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam" Projesi Tanıtım Etkinlikleri İle Başladı
Tofidass

Toplumda, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanılması, özellikle Çölyak hastaları ve glüten duyarlılığı olan insanımızın gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri Karabuğday' ın Uşak’ta üretiminin yaygınlaştırılması, ayrıca tam buğday ekmeği tüketimine yönelik farkındalık oluşturarak sağlıklı beslenme kültürünün yerleşmesi için sosyal sorumluluk anlayışıyla hazırlanan "Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam" projesinin Atapark' ta tanıtım standı açıldı. 

Etkinliğe Vali Salim Demir, Eşi Nezahat Demir, Tarım ve Orman İl müdürü Erkan Kahraman, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Kahraman yaptığı açıklamada; “Proje çalışmalarımızda ve standımızı ziyaret ederek göstermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı başta Sayın Valimiz Salim DEMİR'e, Sayın Valimizin Eşi Sayın Nezahat DEMİR Hanımefendi'ye ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Standı ziyareti sırasında konuyla ilgili bir açıklama yapan Vali Salim Demir “Sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılması, Çölyak hastaları ve glüten duyarlılığı olanların kullanabilecekleri Karabuğday'ın İlimizde üretimi ile birlikte tam buğday ekmeği tüketimine yönelik farkındalık oluşturma çabasın içindeyiz. Yapılan bu çalışma ve yürütülen bu proje sağlıklı beslenme kültürünün yerleşmesi için sosyal sorumluluk anlayışıyla hazırlandı. Geçtiğimiz temmuz ayında lansman toplantısını gerçekleştirdiğimiz ‘Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam’ projesinin daha geniş kitlelere duyurulması ve toplumumuzda çok daha fazla ses getirebilmesi amacıyla bir stant açtık. Görünürlük faaliyetleri kapsamında; 2 gün süre ile Atapark’ta açık kalacak standımıza gösterilen ilgi vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığını göstermektedir. Önümüzdeki günlerde şehrimizin farklı yerlerinde yeni stantların açılması da planlanmıştır. Yine proje kapsamında; Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirleyeceği okullarda eğitimler düzenlenecek, ilçelerde proje tanıtım toplantıları ve merkezde geniş katılımlı kapanış toplantısı yapılacaktır. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Kendiniz için, sevdikleriniz için, daha sağlıklı bir ömür için, tam buğday ekmeği ve tam tahıllı ekmekleri seçin” dedi.

Vali Salim Demir ve Eşi Sayın Nezahat Demir Hanımefendi proje standını ziyaretinin sonunda, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yerli Tohumlarımıza Sahip Çıkmak İsteyen Çiftçilerimize Siyez Buğdayını Tavsiye EdiyorumÖnceki Haber

Yerli Tohumlarımıza Sahip Çıkmak İsteyen...

Yerli Buğday Çeşitleri Yozgat'ta İyi Sonuç VerdiSonraki Haber

Yerli Buğday Çeşitleri Yozgat'ta İyi Son...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar