Şekerbank

‘TarımCebimde’ Mobil Uygulamasının 1 Ayda İndirilme Sayısı 100 Bini Geçti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘TarımCebimde’ Mobil Uygulamasının 1 Ayda İndirilme Sayısı 100 Bini Geçti
Tarım Ve Orman Bakanı Prof. Dr. Kirişci: “TarımCebimde mobil uygulamamızı tamamen kendi imkânlarımızla hayata geçirdik.”
Tofidass

Tarım ve Orman Bakanlığının hayata geçirdiği "TarımCebimde" mobil uygulamasını ilk 1 ayda 100 bini aşkın kullanıcı mobil cihazlara indirerek kullanmaya başladı.
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin 2 Ocak’ta tanıtımını yaptığı "TarımCebimde" mobil uygulaması ve Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının e-Devlet üzerinden alınması hem çiftçinin hem de bürokrasinin işini kolaylaştırıyor.
Çiftçinin ve üreticinin iş ve işlemlerine kolaylık sağlayan mobil uygulamada kullanıcı sayısı ilk 1 ay içinde 100 bini geçti.
Tarım ve Orman Bakanlığının kendi imkânlarıyla tasarladığı uygulamada; “Bitkisel Üretim”, “Hayvansal Üretim”, “Desteklemelerim”, “e-Devlet Hizmetleri”, “Destek Takvimi”, “Eğitim- Yayın” ve “Faydalı Bilgiler” menüleri yer alıyor.
Uygulama sayesinde üreticiler, daha önce hayvanlara ilişkin doğum, ölüm, düşen küpe bildirimleri ve ÇKS belgesi alma gibi Bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerine giderek yapabildikleri iş ve işlemlerini akıllı cep telefonu uygulaması sayesinde gerçekleştirebiliyor. Hem zamandan hem de maddi imkânlardan tasarrufu sağlayan mobil uygulamaya, ülke genelindeki çiftçiler yoğun ilgi gösteriyor.
“TarımCebimde” mobil uygulaması; App Store, Google Play ve AppGalery mobil mağazalarından indirilebiliyor.
- Güncelleme geliyor
Tarımda dijitalleşme kapsamında hayata geçirilen ‘TarımCebimde’ mobil uygulamasında sürekli iyileştirme ve geliştirmeler yapılıyor. Bu kapsamda 31 Ocak 2023 itibarıyla daha da iyileştirilen uygulamanın güncel versiyonu yayına alındı. Ayrıca uygulamaya balıkçılık ve su ürünleri, evcil hayvanlar ile kent tarımı gibi kapsamlı özellikleri içeren güncellemenin bu ay içerisinde; doğa, orman, su gibi özelliklerin de Haziran ayında eklenmesi planlanıyor. Bu sayede mobil uygulamanın sadece çiftçilerin değil tüm vatandaşların kullanımı için cazip hale getirilmesi hedefleniyor.
- Kirişci:”Uygulamayı tamamen kendi imkânlarımızla hayata geçirdik”
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, ‘TarımCebimde’ mobil uygulamasının tarımda dijitalleşme kapsamında gerçekleştirildiğini belirtti. Uygulamayı bir devrim olarak nitelendiren Kirişci, mobil uygulamayı tamamıyla yerli ve milli imkânlarla hayata geçirdiklerini hatırlattı.
Kirişci, “İlk günden bugüne uygulamanın hayata geçirilmesinde dökülen akıl ve alın teri, tamamıyla Bakanlığımız personeline aittir. Uygulama için herhangi bir özel bütçe oluşturulmamıştır.” ifadelerini kullandı.
Uygulamanın ilk ayında 100 binden fazla indirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kirişci, sistemin tüm çiftçilere ve kullanıcılara tanıtılacağını ve daha fazla yaygınlaştırılacağını bildirdi.
Bakan Kirişci, uygulamanın sürekli iyileştirileceğini vurgulayarak, bu çerçevede kullanıcıların geri dönüşlerinin önemli olduğunu kaydetti.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TürkTraktör’ün Geleceğe Hazırlar Podcast Serisi’nde Tarımda Teknoloji ve Traktörlerin Gelişimi KonuşulduÖnceki Haber

TürkTraktör’ün Geleceğe Hazırlar Podcast...

Tarımda Cumhuriyet Tarihinin İthalat Rekoru KırıldıSonraki Haber

Tarımda Cumhuriyet Tarihinin İthalat Rek...

Haber Yorumları

 • ömer02-02-2023 21:11

  çifçi için bütçeden ayrılan destekler böyle şeylere harcanıyorgereksiz bi uygulama

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar