Şekerbank

Samsun’da Su Ürünleri Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun’da Su Ürünleri Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde 03-10 Ocak 2020 tarihleri arasında deniz, içsular, karaya çıkış noktaları, balık hali, nakil güzergâhları, işleme ve değerlendirme tesisleri, soğuk hava depoları ile toptan ve perakende satış yerlerinde eş zamanlı olarak denetimler devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde 03-10 Ocak 2020 tarihleri arasında deniz, içsular, karaya çıkış noktaları, balık hali, nakil güzergâhları, işleme ve değerlendirme tesisleri, soğuk hava depoları ile toptan ve perakende satış yerlerinde eş zamanlı olarak denetimler devam ediyor.

Samsun’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından 167 noktada yapılan denetimler sonucunda 3 kişi/firmaya idari para cezası uygulandı.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM yaptığı açıklamada; yapılan denetimlerle kurallara uygun çalışan balıkçılarımızın haklarının da korunduğunu, denetimin yanında  balıkçılara, nakil aracı kullanıcıları ile toptan ve perakende su ürünleri satışı yapan esnafa yeni kanunla ilgili bilgiler verildiğini ifade etti.

Denetimler sırasında yapılan evrak kontrollerinde, yeşil ruhsat denilen tekne ruhsatlarına,  Su ürünleri faaliyetlerinde bulunan gerçek/tüzel kişilerin sahip olmaları gereken sarı ruhsat denilen profesyonel balıkçılık ruhsatlarına ve bu ruhsatların geçerlilik sürelerinin de kontrol edildiğini belirtti.

Sahil Güvenlik komutanlığı ekiplerinin de denizlerde kendi denetimlerini gerçekleştirdiğini, yeni su ürünleri kanun değişikliği ile bundan böyle el konulan küçük boydaki balıkların perakende ve toptan olarak piyasaya arz edilemeyeceğini,  bu tür su ürünlerinin yem fabrikalarına satışının yapılacağını veya hayır kurumlarına bağışlanacağını ifade eden İbrahim SAĞLAM ayrıca, yeni kanunla idari yaptırımların ağırlaştırıldığını, örneğin geçmişte bin 635 lira ile 5 bin lira arasında değişen cezaların, yeni değişiklik ile 5 bin ile 50 bin lira arasına çıkartıldığını belirtti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri İl Vekilleri İle GörüştüÖnceki Haber

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri İl Veki...

Tarım Ve Orman Bakanlığı İle YÖK ‘‘Güç Birliği’’ne İmza AttıSonraki Haber

Tarım Ve Orman Bakanlığı İle YÖK ‘‘Güç B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar