Şekerbank

Pamukkale’ de tarım sektör toplantısı gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale’ de tarım sektör toplantısı gerçekleştirildi
Tofidass

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde tarım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcileri ile sektör toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Pamukkale Kaymakamı Uğur BULUT, Pamukkale Belediye Başkanı Avni ÖRKİ, Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir ÇINAR, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Kooperatif Başkanları, Çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir ÇINAR’ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında ÇINAR ‘’Bugün Pamukkale ilçemizin tarım ile ilgili sorunlarını tartışmak, yapacağımız çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyoruz. Bugün burada, yakın dönemde Bakanlığımız tarafından çıkarılan sözleşmeli üretim, boş kalmayan araziler, planlı üretim ve diğer konuların hepsini baştan aşağı konuşmak istiyoruz. Biz Denizli İl tarım ve Orman Müdürlüğü olarak genel ve yerel bütçeden projeler geliştirerek Denizli tarımını ileri götürmek için çalışmalar yapıyoruz. Pamukkale ilçesi tarla bitkilerinden meyveciliğe  kadar tarımsal üretimde çeşitliliği fazla, ayrıca hayvancılık konusunda da ciddi potansiyele sahip. Bu potansiyel doğrultusunda elimizden gelenin fazlasını yapma azmiyle, Bakanlığımızın destekleri ve sahadaki personellerimizin çalışmalarıyla her zaman üreticimizin yanında olmaya devam ediyoruz   ’’ dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni ÖRKİ konuşmasında; Pamukkale İlçesinin tarımsal ve hayvansal üretimdeki öneminden bahsederken, üretici ve yetiştiricilerimizin karşılaştığı sorunların tespitinde ve karşılaşılan tüm sıkıntılarda Pamukkale Belediyesi olarak destek, hibe ve çözümlerle tüm üreticilerin yanında olduklarını ifade etti.

Pamukkale Kaymakamı Uğur BULUT konuşmasında ‘’Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Pamukkale’de yapılan tarımsal ve hayvansal üretimde ilçemize verdikleri destek ve önemden dolayı teşekkür ederim. Yakın zamanda Kekik ile ilgili cok başarılı ve anlamlı bir Kekik Çalıştayı yapıldı. Buradaki sorunlar Ankara’ya bakanlık düzeyinde taşınmış oldu. Pamukkale bir sanayi ve turizm şehri olsa da ciddi bir tarımsal ve hayvansal üretime sahip bir ilçemiz. Pandemi bize öğretti ki tarım ve hayvancılık özelinde gıda sadece ticari olarak bakılacak bir konu değil stratejik ve güveni önemli olan bir sektör. Pamukkale İlçemizde gerek bizim saha ziyaretlerimiz sırasında tespit ettiğimiz veya siz üreticilerimizin bize ilettiği taleplerin merkezi idare veya muhattabına göre yerel yönetimlere iletilmesi konusunda öncü oluyoruz. Sürdürülebilirliği sağlamak adına ve köylümüzü üreticimizi küstürmeden, üretimin devam etmesi adına çözümler bulmak zorundayız. Tüm paydaşlar üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Pamukkale Tarımını daha ileriye taşımak istiyoruz’’ dedi.

Katılımcıların soru, cevap ve önerileriyle devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuraklığa dayanıklı buğdayda hasat yapıldıÖnceki Haber

Kuraklığa dayanıklı buğdayda hasat yapıl...

Marmarabirlik Başkanı ASA: Fon kesintisi uygulaması doğruSonraki Haber

Marmarabirlik Başkanı ASA: Fon kesintisi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar