Şekerbank

Milli Tarıma Hektaş Desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milli Tarıma Hektaş Desteği
Milli tarımı ayağa kaldırmak için elimizi taşın altına koymaya hazırız
Tofidass

OYAK şirketlerinden Hektaş, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde tarım sektörü basınını ağırladı. Toplantının ev sahipliğini yapan Hektaş Genel Müdürü M. Levent Ortakçıer, milli tarım hedefiyle yapılacak her konuda Hektaş’ın elini taşın altına koymaya hazır olduğunu söyledi.

Sektördeki 62 yıllık tecrübesi ile teknolojiyi birleştiren ve çiftçilere yenilikçi ürünler sunmanın yanı sıra sektörel katma değer yaratan Hektaş, tarım sektörünün önde gelen gazetecileriyle bir araya geldi. Hektaş’ın 2017 yılında yaptığı çalışmaların paylaşıldığı, gelecek yıllara ilişkin hedeflerin aktarıldığı toplantıda, sektörel yayın temsilcileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Hektaş Genel Müdürü M. Levent Ortakçıer ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, milli tarım hedefine ulaşmak amacıyla geliştirilen tarım politikalarının taşıyıcı bir öneme sahip olduğu ortak görüş çıktısı olarak kaydedildi. Ortakçıer, “Topraklarımızdaki verimliliği artırmak ve milli tarımın yeniden şaha kalkması bizim ana gündemimiz. Bölgesel toprak farklılıklarına göre ürünler geliştirmek, ithal girdi maliyetlerini düşürmek, çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi uygulamalar geliştirmek, bitkinin ihtiyacı olan donanımlı besleme ürünleri oluşturmak bizim için iş hedefinden ziyade kurumsal bir misyon. Milli tarımı ayağa kaldırmak için elimize taşın altına koymaya hazırız” dedi.

Ortakçıer: “Bu kurumun kodlarında ‘iyimserlik’ var”

Toplantıda Türkiye tarım sektörüne dair görüşler de paylaşıldı. 2016 yılına göre tansiyonu daha düşük olan 2017’nin küresel ekonomi için bir toparlanma yılı olduğu, bu toparlanmanın 2018 yılında da devam etmesinin öngörüldüğü konuşuldu. Türkiye ekonomisine dair umutlu olduklarını ifade eden Levent Ortakçıer, tarım sektörünün geleceği için iyimser olduklarını söyledi. Ortakçıer, “Türkiye’nin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 250’den fazla bitki koruma ve bitki besleme ile 30’a yakın hayvan sağlığı ilacı ve yem katkı ürünlerinin satışını yapan bir firma olarak bizim kötümser olma gibi bir lüksümüz yok. Sektörün yerli en tecrübeli kurumuyuz. Milyonlarca çiftçi ürünlerimizi kullanıyor, bize güveniyor, inanıyor. Küresel ekonomi düzeninde inişler çıkışlar olur. Bu bizim moralimizi bozmamalı. İşimize her zamankinden daha çok sarılarak, çiftçiyle el ele milli hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. OYAK gibi köklü bir kurumun çatısı altında olmanın verdiği güçle, önümüze bakmaya devam edeceğiz. OYAK kültürünün kodlarında ‘iyimserlik’ var ve motivasyonumuzu bu iyimserlikten alıyoruz” dedi.

Hektaş’ın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesislerinde yapılan toplantı, üretim alanlarının gezilmesiyle sona erdi ve karşılıklı sektörel değerlendirme odaklı bu toplantının gelenekselleştirilmesi yönünde ortak karar alındı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arı ekmeğinin faydaları saymakla bitmiyorÖnceki Haber

Arı ekmeğinin faydaları saymakla bitmiyo...

Kültür Mantarı Üreticilerine Başkan Orhan'dan DestekSonraki Haber

Kültür Mantarı Üreticilerine Başkan Orha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar