Şekerbank

Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor

Tam 25 yıl önce Lely Astronaut süt sağım robotu ile ilk süt sağımı yapıldı.Dünya çapında süt sığırcılığı işletmelerinde otomasyon için önemli bir adım atılmış oldu. Bu, bir nesil süt sığırcılığı çiftçilerinin bu otomasyon ile büyüdüğü anlamına da geliyor. ’Nesiller Boyu Kutlama’ sloganı ile 25. yıla özel bir kampanya başlatan Lely, bu dönüm noktasını aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede süt sığırcılığı yapan çiftçilere sağlayacağı katkılarla kutlamak istiyor. Yeni bir Astronaut süt sağım robotu satın alanların seçecekleri paketlerde özel indirimlerden faydalanacağı kampanya 31 Aralık 2017 tarihine kadar sürecek.

Her nesil, kendisine özgü çeşitli zorluklar yaşar ve bunlarla başa çıkmak için yeni bakış açıları ve deneyimler kazanır. Bu durum, geçtiğimiz yıllarda modern işletme yöneticileri haline gelen süt sığırcılığı çiftçileri için de geçerli olduğunu belirten Lely, muhafaza edilmesi gereken ve yenilenmesi gereken şeyler arasında bir denge kurmak önemlidir diyor. Her neslin karşılaştığı zorluklar aynı zamanda Lely'nin yenilikleri ile odaklandığı noktaları temsil ediyor.

’Nesiller Boyu Kutlama’ teması kapsamında şirket, gelecekle ilgili olarak farklı nesillerden süt sığırcılığı çiftçileri arasında bir iletişim başlattı. Bu iletişimin ilki, 25 yıl önce çocuklarıyla birlikte ilk kez süt sağım robotuyla çalışmaya başlayan iki çiftçinin katılımı ile 14 Eylül’de Hollanda'da gerçekleşti. Bu özel etkinlik esnasında, farklı nesilleri temsil eden süt sığırcılığı çiftçileri, oğullar/kızlar ve babalar/anneler, işlerinin geleceği ve yeni nesillere neler getireceği konusunda Lely ve birbirleriyle fikirlerini paylaştılar. Lely bu iletişimi farklı yollarla sürdürecek ve süt sığırcılığı yapan çiftçilerle çiftliklerinin geleceğini tartışacak.

İlk müşterilerine yeni süt sağım robotu

Lely, 25 yıl önce ilk Lely süt sağım robotunu kullanmaya başlayan van den Berg ailesine ilgili etkinlikte yeni, dördüncü nesil bir Astronaut A4 teslim etti. İşletme sahibi Ad van den Berg: “Lely süt sağım robotunu ilk kullananlar çiftçiler biziz. Verimlilik açısından bize ve işletmemize çok şey kattı ve gerçekten dikkatimizi vermemiz gereken şeylere harcamak için daha fazla zaman kazanmamızı sağladı. Bu en yeni süt sağım robotuyla gurur duyuyoruz ve sağlıklı bir işletme operasyonuyla çiftliğimizdeki yeni nesillere de yardımcı olacağından eminiz” dedi.

25. Yıl Kampanyası

Lely, çiftlikleri için seçimler yapmak konusunda süt sığırcılığı çiftçilerini destekliyor. Bir çiftçi, Lely Astronaut'u ve tamamlayıcı paketlerini satın alarak, serbest sürü hareketi ile birlikte verimli bir işletme operasyonu için 25 yıllık bilgi birikimi ve uzmanlıktan da faydalanıyor.

Robotik süt sağımının 25. yılını kutlamak için, 31 Aralık 2017 tarihine kadar, yeni bir Astronaut süt sağım robotu satın alanlar seçecekleri paketlerde özel indirim kazanacak. Bu sayede Lely, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede süt sığırcılığı çiftçilerine gelecekleri, kendileri ve yeni nesiller için destek olmayı hedefliyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’nin Toprakları Yeni Nesil Gübreyle ZenginleşecekÖnceki Haber

Türkiye’nin Toprakları Yeni Nesil Gübrey...

Organik Arıcılarımız Daha Fazla Arı Ürünleri ÜretecekSonraki Haber

Organik Arıcılarımız Daha Fazla Arı Ürün...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar