Şekerbank

Karacalar Köyü Kadınlarından Birlikte Hareket Kararı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karacalar Köyü Kadınlarından Birlikte Hareket Kararı

Bolu İli Göynük İlçesi Karacalar köyü kadınlarının birlikte üretim için fırsat olması halinde güzel işler imza atabileceklerine dair güven ve istekleri doğrultusunda ziyaret gerçekleştiren İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT;

“ Girişimci kadınlarımız için üretim çeşitliliği ve kooperatifçilik konusunda eğitim yapıldı. Köyde bulunan kooperatif bünyesinde ağırlıklı olarak orman işi yapılmakta olup, kadınlar kendilerine birlikte üretim için fırsat verilmesi durumunda daha güzel işler yapılacağına dair görüşlerini ve tamamı kadınlardan oluşacak bir kooperatif kurmak istediklerini bizlere ifade ettiler.

Bu doğrultuda köyümüze ziyaret gerçekleştiren KKO Şube Müdürlüğümüz Kadın kooperatifi kurulması halinde neler yapılabileceği ve genel kooperatifçilik konularında bilgi aktardı. Kırsal kalkınma ve örgütlenme Şube Müdürümüz Hasan Şen tarafından verilen eğitim ve istişare görüşmesi sonucunda köyde bulunan kadınların kooperatifleşmeleri yolunda İlk adım da atılmış oldu.

Köyde bulunan üretim araçları, geleneksel üretim kültürü ve diğer imkanlar değerlendirilmiş olup ağırlıklı olarak kadimden beri köyde üretilen Uğut, enginar, pancar pekmezi, peynir, turşu gibi üretim konularında ağırlıklı olmak üzere ilerde daha farklı üretim çeşitliliği üzerine yoğunlaşan bir yolda hareket edilmesi kararlaştırılmıştır.

Bolu İlimizde kadınlarımızın birlikte hareket etme kabiliyetleri başarıyı da beraberinde getiriyor. İlimizde faaliyette olan 8 kadın kooperatifimiz ile oldukça ileri bir düzeyde olmakla birlikte inşallah Karacalar köyü kadınlarımızda birlikten doğan ivme ile daha güçlü bir konuma gelecektir. Karacalar Köyü kadınlarımız ve birlikte hareket etmek isteyen üreticilerimizin kurum olarak her daim yanlarına olmaya devam edeceğiz. Girişimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Kooperatifi'nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışına başlayacakÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Koope...

Gölköy Üretim İstasyonu Ankara Sularını BalıklandırıyorSonraki Haber

Gölköy Üretim İstasyonu Ankara Sularını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar