Şekerbank

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 35. Dönem Mezuniyet Coşkusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 35. Dönem Mezuniyet Coşkusu
Tofidass

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 35. dönem mezuniyet törenini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Tören, fakültenin Dekanı Prof. Dr. Mete Cihan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Kars Tarım ve Orman İl Müdürü Enver Aydın ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu da törende söz alarak, yeni mezun veteriner hekimlere hayatlarının yeni döneminde mutluluk ve başarı dileklerini ilettiler.

Bölge Veteriner Hekimleri Odası'ndan Destek Mesajı

Tören sonrası konuşan Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül, genç meslektaşlarının heyecanına ve mutluluğuna ortak olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Ödül, “Bölge Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak odamızın temellerinin atıldığı ve hepimizin mezun olduğu Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin 35. Dönem Mezuniyetine katılmak bizler için büyük bir onur. Bu vesile ile bizleri bu törene davet eden Sayın Dekanımız Prof. Dr. Mete Cihan'a teşekkür etmek istiyorum. Mezun olan tüm meslektaşlarımıza meslek hayatlarında başarılar dilerken, meslek etiği ve deontolojik kurallarına bağlı kalmalarını diliyorum,” dedi.

"Veteriner Hekim Yemini"ne Vurgu

Ödül, genç veteriner hekimlere hitaben yaptığı konuşmada, meslek etiği ve deontolojik kurallara bağlı kalmanın önemine değindi. Ayrıca, mezunların görev yapacakları bölgelerdeki Veteriner Hekimleri Odalarına üye olmalarını ve bu odaların kurul ve komisyonlarında aktif rol almalarını tavsiye etti. “Bu yalnız ve güzel Veteriner Hekimlik mesleğine ilk adımı attıkları için genç meslektaşlarımızı tekrar tebrik ediyor, kendilerine en derin mesleki saygı ve sevgilerimi sunuyorum,” diyerek sözlerini noktaladı.

Tören Coşkusu

Tören, mezuniyet pastasının kesilmesi ve "Veteriner Hekim Yemini"nin tekrar edilmesiyle sona erdi. Mezuniyet töreni, Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin veteriner hekimlik mesleğine kazandırdığı yeni mezunların coşkusuyla renklenirken, aileler ve davetliler de bu özel günü kutlamak için bir araya geldi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEVA Partili Karal, imara açılan tarım arazilerini Meclis gündemine taşıdıÖnceki Haber

DEVA Partili Karal, imara açılan tarım a...

Denizli'de Kurban Bayramı İçin Sağlık ve Güvenlik Önlemleri AlındıSonraki Haber

Denizli'de Kurban Bayramı İçin Sağlık ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar