Şekerbank

Kadın Çiftçi Akademisinde Temel Dijital Medya Ve Satış Becerileri Anlatıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadın Çiftçi Akademisinde Temel Dijital Medya Ve Satış Becerileri Anlatıldı
Tofidass

Tarımın en önemli unsurlarından olan çiftçi kadınların potansiyelinin ve tarımsal üretimdeki etkinliklerinin artırılması, toplumsal statülerinin geliştirilmesi için Türkiye'de bir ilk olarak Antalya'da kurulan Kadın Çiftçi Akademisi'nde 16. ders Döşemealtı ilçesinin kadın çiftçilerinin yoğun katılımıyla Döşemealtı Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şube Başkanlığı, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ve Döşemealtı Belediyesi işbirliği ile kurulan akademi kapsamında 16.ders çok sayıda kadın çiftçinin katılımıyla Barış Dinçol tarafından anlatılan "Temel Dijital Medya ve Satış Becerileri" başlıklı eğitimi ile gerçekleşti.

Eğitimde Dijitalleşen dünya içerisinde ticaretin de dijitalleştiğini ve potansiyel müşterilerin de dijital mecralar üzerinden yapılan pazarlamalar ile ulaşılabildiği ve genel anlamda sosyal medya ve en önemli platformlardan olan Facebook, Twitter, Instagram uygulamaların cep telefonuna indirilmesi ve kullanımı, internetten satış yapılması gibi konular anlatıldı.

2020 yılı Nisan ayına kadar sürecek eğitimlerde kadın çiftçilere; toprak verimliliği ve bitki besleme, iyi tarım uygulamaları, gelir-gider ve maliyet hesapları, kooperatifçilik, tropik meyve yetiştiriciliği, bitki üretiminde atık yönetimi ve kompost yapımı, arıcılık, süt ve süt ürünleri, gıda ürünleri hazırlama ve hijyen, sosyal tarım, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kişisel gelişim gibi konular eğitimler verilecek.

Eğitimlerin sonunda kadın çiftçilere "Katılım Sertifikası" verilecek ve Döşemealtı Belediyesi tarafından yapılacak satış yeri veya pazar yerlerinde ürettikleri ürünleri pazarlama olanağı sunulacak. Projenin sonunda kadın çiftçilerin ekonomiye ve toplumsal hayata daha güçlü bir biçimde katılım sağlamaları bekleniyor.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren tarımsal amaçlı kooperatif ve üretici birliklerinin genel kurul toplantılarına Bakanlık temsilcisi olarak görevlendirilen ilçe müdürlüğü personeline yönelik olarak toplantı düzenlenmiştir.

Düzenlenen toplantıda genel kooperatifçilik konularında bilgi verilmiş olup, ayrıca Bakanlığımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği” protokolü kapsamında kadın kooperatif ortaklarımıza yönelik eğitimlerimizin artarak devam ettirilmesi kararlaştırılmıştır” denildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zehirsiz Gıda Herkesin HakkıÖnceki Haber

Zehirsiz Gıda Herkesin Hakkı

Bin 231 Projeye 310 Milyon TL Hibe SağlanacakSonraki Haber

Bin 231 Projeye 310 Milyon TL Hibe Sağla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar