Şekerbank

Düzce Belediyesi'nden Tarıma Yeni Açılım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Düzce Belediyesi'nden Tarıma Yeni Açılım
Tofidass

Düzce Belediyesi, sosyal yardım alan aileler ve şiddet mağduru kadınlara yönelik hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi kapsamında Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ile hem istihdama katkı hem de tarımda kalkınmanın öncülüğünü yapacak.

Düzce Belediyesi Proje Ofisi, dezavantajlı kişilerin istihdama katılması ve Düzce’de nitelikli tarımın yapılmasına yönelik hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği projesi için geri sayım başladı. SOGEP ( Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) hibe programı ile başlatılan projede Düzce Üniversitesi, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve MARKA da iştirakçiler arasında yer aldı.

DÜZCE VALİLİĞİNDE PROTOKOL İMZALANDI

Projenin protokolü Düzce Valiliği’nde; Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöroğlu tarafından imzalandı.

ŞİDDET MAĞDURU 15 KADIN VE  115 AİLE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Proje Ofisimizin hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi’nden şiddet mağduru 15 kadınımız, ihtiyaç sahibi 15 aile ve 100 çiftçimiz yararlanacak. Yaklaşık 1 milyon 300 bin lira olan proje bütçesinin 996 bin 260 lirasını hibe olarak aldık. Bu proje ile dezavantajlı kişilerin ekonomik olarak yaşam kalitelerini yükseltmek, sosyal ve iş hayatına atılmasına destek olmak ve en nihayetinde de Düzce’mizde nitelikli ve katma değeri yüksek bitkilerin yetiştirilmesinin önünü açacağız” diye konuştu.

TIBBİ ADA ÇAYI, TIBBİ KEKİK, SAFRAN

“Düzce Üniversitesi’nin bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağız. Diğer paydaşlarımızın da desteğini aldığımız bu proje ile Düzce’mizin tarımına da yeni bir açılım getireceğiz” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Proje kapsamında Düzce Belediyesi’ne ait yaklaşık 50 dönümlük arazide, Düzce Üniversitesi’nin teknik desteği ile tıbbi adaçayı, melissa, nane, tıbbi kekik, safran, salep ve biberiye bitkilerinin yetiştirileceği tarımsal kalkınma merkezi kurulacak” ifadelerinde bulundu.

PROJE PAYDAŞLARI AKTİF ROL ALACAK

Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezinde tıbbi bitkilerin yetiştirilmesi ile ilgili eğitimlerini Tarım İl Müdürlüğü sağlarken Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da ürünlerin pazarlaması boyutunda projeye destek olacak.

Kaynak:Tarım Pusulası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Pakdemirli Yalova'daki Kivi Hasadını BaşlattıÖnceki Haber

Bakan Pakdemirli Yalova'daki Kivi Hasadı...

Başkan Tahmazoğlu "Çiftçimize Desteğimizi Arttırarak Sürdüreceğiz"Sonraki Haber

Başkan Tahmazoğlu "Çiftçimize Desteğimiz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar