Şekerbank

Çiftçimizin Ayakta Kalmasını Her Zaman Destekleyeceğiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çiftçimizin Ayakta Kalmasını Her Zaman Destekleyeceğiz
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Kendi muadilleri içerisinde bizim gübremiz yaklaşık yüzde elli daha ucuz”
Tofidass

Kimyasal gübrelerin toprağı bir anlamda zehirlediğine dikkat çeken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında çiftçilerimiz için organomineral gübre üretiyoruz. Çiftçimize katkı sağlamak amacıyla çok az bir kârla satışa sunuyoruz. Gübremiz hem verimliliği arttırıyor hem de toprağın çoraklaşmasını önlüyor. Ayrıca uygun fiyata sunduğumuz için kartel gübre fabrikaları gübre fiyatlarını aşağı indirmek zorunda kalıyor.” diyerek çiftçilere organomineral gübre kullanmasını tavsiye etti.

Çiftçiler tarafından kullanılan gübrenin etkilerinin inceleme sonuçlarını paylaşan Savaş, "Kendi muadilleri içerisinde bizim gübremiz yaklaşık yüzde elli daha ucuz. Topraklarımızı 4 yıl içinde yenileyen bu organomineral gübre, fide ve tohum desteklerimizle çiftçimizin ayakta kalmasını sağlayacağız. Amacımız para kazanmak değil, çiftçimize destek olmak. Gazi Mustafa Kemal'den emanet edilen bu toprakların bizde kalması için toprağımızı işleyen ve üretenlerin yanında olacağız.’’ şeklinde konuştu.

“REYHANLI BARAJI YANLIŞ BİR PROJEYDİ”

Amik Ovası’ndaki sulama sorunlarına da değinen Başkan Savaş, “Reyhanlı Barajı'nı inceletmek için alanında uzman bilim insanlarından destek aldık. Barajın tabanı izole edilmediği için sular Suriye bölgesine kayıyor. Bize bir faydası yok, Suriye’deki yeraltı sularını besliyor. Reyhanlı Barajı yanlış bir projeydi. Reyhanlı Barajı’yla kurtuluş yok. Amik Ovası’nın kurtuluşu Tahtaköprü Barajı'ndan kanal ve büyük borularla suyu ovaya getirmek. Başka türlü sulama sorunu çözülmez.

“İKTİDAR VE YEREL TEMSİLCİLERİ SEÇİME KADAR GÖZ BOYAMA ÇALIŞMALARI YAPACAKLAR”

Depremzedeler için kurulan çadır kentlerde Suriyelilerin çoğunlukta olduğuna ve asayiş sorunlarına sebep olduklarına dikkat çeken Savaş, "Asi Nehri çevresi yeşil alan yapılmak için planlamıştı ve riskli alan edilmişti ama temel atma çalışmaları yapıldı. İktidar ve yerel temsilcileri seçime kadar göz boyama çalışmaları yapacaklar." diyen Savaş, su sorununa da değindi. Savaş, “İihtiyacı olan kimsenin suyunu kesmeyeceğiz.  Evinde, iş yerinde ikamet eden, ben suyumu kullanıyorum, diyenlerin su aboneliğini devam ettireceğiz." diye konuştu.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gaziantep Büyükşehirden Veteriner Hekimlere EğitimÖnceki Haber

Gaziantep Büyükşehirden Veteriner Hekiml...

Başkan Güngör; “Tatlı Su Balıkçılığında Hedefimiz 1’inci Sıra”Sonraki Haber

Başkan Güngör; “Tatlı Su Balıkçılığında...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar