Şekerbank

Bolu’nun Üreten Elleri Devrek’te

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bolu’nun Üreten Elleri Devrek’te
Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün İl Özel İdaresi Destekli ‘’Kadın Kooperatiflerine Teknik Gezi Projesi’’ kapsamında ilde faaliyet gösteren kadın tarımsal kalkınma kooperatifi ortaklarına yönelik Zonguldak İli Devrek İlçesinde faaliyet gösteren S.S. Devrek Güneşi Kadın Kooperatifini ziyaret etti.
Tofidass

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün İl Özel İdaresi Destekli ‘’Kadın Kooperatiflerine Teknik Gezi Projesi’’ kapsamında ilde faaliyet gösteren kadın tarımsal kalkınma kooperatifi ortaklarına yönelik Zonguldak İli Devrek İlçesinde faaliyet gösteren S.S. Devrek Güneşi Kadın Kooperatifini ziyaret etti.

Yapılan teknik geziye İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi Müdürü Hasan ŞEN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi Müdürü Nuray KARATEPE, teknik personeller, Mengen İlçesi Merkez Kooperatifi yetkilisi ve S.S. Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortakları genç kadın çiftçilerden oluşan geniş bir katılım sağlandı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT; “Bu ve benzeri geziler ile kadın kooperatifçilerimizin ufkunu genişletmek, yeni teknolojilerle buluşturmak, yeni fikirler edinmesini sağlamak, kooperatifçilik bilincini geliştirmek, kooperatifler arası işbirliğini teşvik etmek, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu geliştirmek, ürün çeşitliliğini artırarak, ortak üretim ve pazarlama imkanlarını geliştirmek, ülkemizde örnek kadın kooperatiflerinin başarılarını yerinde görmek, birlik beraberliğin gücünü hissettirmek, kooperatifçilerin özgüvenlerini artırmak temel amacımız olmuştur.

Devrek İlçesi’nde faaliyet gösteren Devrek Güneşi Kadın Kooperatif yetkilileri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat VERİM gezi ekibimizi karşılamış sonrasında kooperatifin satış ofisine ziyaret gerçekleştirilmiştir. Burada kooperatif Başkanı Saniye UYSAL, kooperatiflerinin kuruluş hikayesi ve satış ofisindeki ürünler hakkında bilgi vermiştir. Demirciler Gelincik Kadın kooperatifi başkanı ile karşılıklı sohbet eşliğinde bilgi alışverişinde bulunup bu teknik gezinin kadın kooperatifleri iş birliğine örnek olabileceğini söylemişlerdir.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI, İl Müdür Yardımcısı Hasan AKÇAALAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Engin Hasan SARI da ziyarete nezaret ederek, kooperatifin faaliyet bölgesinde olan Dedeoğlu köyüne gidilerek eski köy ilkokulunun ve lojmanının dönüştürüldüğü kooperatifin imalathanesi gezilmiştir. Kooperatif ortakları burada gezi ekibimize coğrafi işaretli ürünlerinden olan beyaz baklava, cevizli kömeç, gözleme, reçel çeşitleri, erişte çeşitlerinin imalatlarını yerinde görme fırsatı sunmuştur.

Kendilerine misafirperverlikleri için gezi kafilemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kendilerini de ilimize davet ediyorum” dedi.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI Devrek Güneşi Kooperatifine ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, kadın kooperatiflerinin dayanışması açısından örnek teşkil ettiğini söyledi.

 Bolu İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ kadın kooperatiflerinin ülkemiz açısından önemini vurgulayarak her iki kooperatifle de gurur duyduklarını, örnek çalışmalarının girişimci kadınlarımıza öncülük edeceğini ifade etti.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarımsal üretimi destekleyip çiftçiyi yeniden ayağa kaldıracağızÖnceki Haber

Tarımsal üretimi destekleyip çiftçiyi ye...

Kırmızı et üretimi yüzde 12 arttıSonraki Haber

Kırmızı et üretimi yüzde 12 arttı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar