Şekerbank

Bakan Yardımcıları Pakdil ve Yumaklı Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Yardımcıları Pakdil ve Yumaklı Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Dr. Nihat Pakdil ve İbrahim Yumaklı, aşırı yağışlar sonucu sel ve taşkınların yaşandığı Batı Karadeniz bölgesine gitti.
Tofidass

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Dr. Nihat Pakdil ve İbrahim Yumaklı, aşırı yağışlar sonucu sel ve taşkınların yaşandığı Batı Karadeniz bölgesine gitti.

Pakdil ve Yumaklı, Kastamonu başta olmak üzere Bartın, Zonguldak ve Karabük'te sel ve su baskınlarına karşı yürütülen çalışmaları ve alınan önlemleri yerinde koordine etti, incelemelerde bulundu.

Devlet Su İşleri (DSİ)  Genel Müdürü Lütfi Akca'dan sel ve taşkınlardan etkilenen bölgelerde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi alan Bakan Yardımcıları Pakdil ve Yumaklı, buradaki vatandaşlar ile de görüşerek geçmiş olsun diledi. 

DSİ'NİN ÇALIŞMALARI

Bartın, Karabük, Zonguldak ve Kastamonu'da DSİ bölge müdürlükleri ait toplam 76 iş makinesi ve ekipman ile 163 personel, selden etkilenen yerleşim yerlerinde görev yapıyor.

DSİ ekipleri de iş makineleriyle selden etkilenen bölgelerdeki derelerde ıslah çalışmaları yürütüyor.

Ekiplerin tespitlerine göre Kastamonu'nun İnebolu ilçesi İkiler Deresi'nde yaklaşık 100 metrelik kargir duvar yıkıldı, Cide Irmağındaki su seviyesi yükseldi.

Azdavay ilçe merkezindeki Devrekani Çayı'nda su seviyesinde artış oldu, Çatalzeytin ilçe merkezi Çatalzeytin Çayı'nda su seviyesinin yükselmesi neticesinde derede taşkın meydana geldi. Karşı mahallenin tahliyesi için kaymakamlık ve diğer yetkililer uyarıldı.

Hanönü İlçesi Küreçay Deresi kenarındaki Tomruk ve rusubat su seviyesinin artması, dere yatağında yol göçüklerine neden oldu.

İnebolu İlçesi Yunus Köyü Özlüce Çayı'nda su basan yerler için tahliye kanalı açıldı.

İnebolu İlçesi Özlüce köyünde su seviyesinin artmasıyla Zarbana Köprüsü'nde hasar meydana geldi,  ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Seydiler İlçe Merkezi Örcünler Deresi'nde su seviyesi yükseldi, dere yatağından taştı. Dere yatağı ile ilişkisi olan ve kullanılan 3 eve uyarı yapıldı, evler boşaltıldı. 

Şenpazar İlçe merkezindeki köprü yıkıldı. Su ilçe merkezine girmeye başladı.

İnebolu ilçe merkezi İnebolu Çayı'nda su seviyesi yükseldi, rekreasyon alanı olarak kullanılan kısımlar etkilendi.

Bozkurt İlçesi İlişi köyünde su seviyesinin yükselmesi sonucu taşkın meydana geldi.

İnebolu İlçesi Evrenye Çayı'nda su seviyesinin artması sonucu taşkın meydana geldi.

Küre ilçe merkezinde yerleşim yerleri zarar gördü.

Küre Yavuz HES su seviyesinin yükselmesi sonucu HES'e ait yapılar taşkından etkilendi.

Bozkurt ilçe merkezi Ezine Çayı'nda su seviyesi yükseldi, taşkın meydana geldi. Sel suları İlçe merkezine kadar ilerledi.

Seydiler Aşağıarslanlı, İmrenler Deresi ve Devrekani Çayı birleşim yerinde su seviyesinin yükselmesi sonucu taşkın meydana geldi. 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Örnek Çiftçi Tarla Okulu ProjesiÖnceki Haber

Örnek Çiftçi Tarla Okulu Projesi

Fırıncı kan ağlıyor, vatandaş bayat ekmek alıyorSonraki Haber

Fırıncı kan ağlıyor, vatandaş bayat ekme...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar