Şekerbank

Bakan Pakdemirli; Tarımsal Üretim, Çok Güzel Bir Şey

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Pakdemirli; Tarımsal Üretim, Çok Güzel Bir Şey
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "Seralarda üretim ve süreklilik arttığı sürece fiyatlardaki dalgalanmaların azalacağını hep birlikte müşahede ediyor olacağız." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kütahya programı kapsamında, "Simav Seracılık Organize Sanayi Bölgesi" alanı ve su kuyularında incelemelerde bulundu. Pakdemirli burada yaptığı konuşmada, bölgede yatırım yapanların Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında desteklenerek birçok eve aş ve iş imkânı sağladıklarını söyledi.

Ziyaret ettiği İsmail Taş'a ait serada çok kaliteli, güzel, yerli tohumdan, "taş gibi" domatesler üretildiğini aktaran Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 4 sene önce burayı kurmuş. Kendi beyanlarıyla şu ana kadar maliyetini çıkarmış seralar. Bundan sonra kar ederek gidiyor. Kendisi mutlu, üretimde olmaktan mutlu. Tarımsal üretim, çok güzel bir şey. Tarımsal üretimin bir ilerisi de bunu organize bir şekilde, sürekli üretmek. Süreklilik, son derece önemli. İşte seralar da bu imkânı veriyor. Türkiye çapında seralarda üretim yapan arkadaşlarımız, ekseriyetle mutludur. Seracılık, hızlı bir şekilde büyüyor. Son 3-4 senede 50 bin dekardan daha fazla alan, başta Ziraat Bankasında sübvanse kredisi olmak kaydıyla büyümüştür. Türkiye'de çok ciddi bir şekilde üretim artışı var. Seralarda organize bir şekilde üretimin artmasının 84 milyon vatandaşımıza faydası var. Seralarda üretim ve süreklilik arttığı sürece fiyatlardaki dalgalanmaların azalacağını hep birlikte müşahede ediyor olacağız."

"TARIMDA BEREKET, BOLLUK VAR"

Pakdemirli, Simav Seracılık Organize Sanayi Bölgesinin 1100 dekar alanda kurulacağını dile getirerek "Bugün itibarıyla bütün taliplerin bir an evvel faaliyete geçmesini beklediği bir sera bölgemiz. Tüm vatandaşlarımızı, yeni iş kuracak olanları, öncelikle tarıma davet ediyorum çünkü tarımda bereket, bol kazanç var." ifadesini kullandı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SON DAKİKA... Benzin ve motorine büyük zamÖnceki Haber

SON DAKİKA... Benzin ve motorine büyük z...

Gürer: “Mazot Zammı Çiftçiye Son Darbe”Sonraki Haber

Gürer: “Mazot Zammı Çiftçiye Son Darbe”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar