Şekerbank
Tofidas1

BAİBÜ Hemşirelik Öğrencilerinden Tarım Emekçilerine Çalışma Hayatına Dair Tüyolar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAİBÜ Hemşirelik Öğrencilerinden Tarım Emekçilerine Çalışma Hayatına Dair Tüyolar
Tofidas3

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi hemşirelik bölümü üçüncü sınıf halk sağlığı öğretim elemanları Doç. Dr. Makbule TOKUR KESGİN, Dr. Öğr. Üyesi Songül ÇAĞLAR ve Öğr. Gör. Seher ZENGİN’in öğrencileri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ ve Koordinasyon Ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE’den Müdürlüğün çalışma alanlarına dair bilgiler aldı.

Öncelikle öğrencilere İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün çalışma alanları, kalkınma projeleri, tarımda iyileştirme projeleri, yapılan denetlemeler ile ilgili bilgiler aktarılarak kurumun faaliyetlerini tanımaları sağlandı. Öğrencilerin halk sağlığına ilişkin soru ve sorunlarına değinildi.

İşleyiş hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda tarım emekçilerine mindfullness (bilinçli farkındalık) eğitimi verdi. Yoğun çalışma temposu içerisinde zihinlerini ve bedenlerini rahatlatmalarını sağlayacak yöntemleri uygulamalı olarak gösterme şansı buldu.

Ziyaretle eş zamanlı olarak yapılan teknoloji bağımlılığı anketi sonucu akabinde, teknoloji bağımlılığı ve zaman yönetimi eğitimi gerçekleştirildi. Gerek günlük hayatta gerek ise iş hayatında, hayatımızın bir parçası olan teknolojik aletlerin fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanılması gerektiği, nelerin bağımlılık olduğu ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Teknoloji bağımlılığını nasıl yönetmemiz gerektiği ile ilgili aydınlatıcı bilgilerin yanında zaman yönetimi ile ilgili de bilgiler aktarıldı.

Karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde gerçekleşen ziyaret karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileri ile son bulurken eğitimden geriye çekilen kareler kaldı. 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sektöründe Eşsiz İki Fuar, İzmir’deÖnceki Haber

Sektöründe Eşsiz İki Fuar, İzmir’de

Barut: “Afrika sıcakları tarıma son darbeyi vurdu”Sonraki Haber

Barut: “Afrika sıcakları tarıma son darb...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar