Şekerbank

3 Kilo 250 Gramlık Sazanla Gelen Birincilik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3 Kilo 250 Gramlık Sazanla Gelen Birincilik
EN BÜYÜK BALIK ÖDÜLÜ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESABDER) tarafından düzenlenen “Sportif Amatör Balıkçılar Yarışıyor” etkinliğinde, en büyük balığı yakalayan Murat Yarıktaş birinci oldu. Ödül töreni öncesi balıkçılar Güneydoğuda şehit düşen asker ve polisler için dua ettiler.
Eskişehir Sarısungur Göletinde düzenlenen ve iki gün süren, ‘Sportif Amatör Balıkçılar Yarışıyor’ etkinliği ödül töreniyle sona erdi. Yarışmada, 3 kilo 250 gram ağırlığındaki Sazan balığını tutan Murat Yarıktaş birinci oldu. Doğal hayatın sonraki kuşaklara aktarılması, amatör ve sportif olta balıkçılığını özendirmek, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve sürdürülebilir balıkçılığa katkıda bulunmak amacıyla; Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte çeşitli illerden gelen balıkçılar kıyasıya yarıştılar. Bakılçılar tuttukları balıkları gerekli ölçümler yapıldıktan sonra suya bıraktılar. Sadece göletteki diğer balıkları yedikleri için İsrail sazanları kıyıya aldılar. Yarışma sonrası yapılan ödül töreninde, ESABDER Başkanı Osman Demirtaş, doğaya ve balıkçılığa katkılarından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Ödüller dağıtılmadan önce, balıkçılar Güneydoğuda şehit düşen asker ve polisler için dua ettiler. En Büyük Balık Yakalama dalında birincilik ödülünü Murat Yarıktaş’a, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Erdemir verdi. En Çok Balık (Sazan Balığı) Yakalama dalında ise birincilik ödülünü 5 balıkla Serkan Eroğlu, En Çok Havuz Balığı (İsrail Sazanı) Yakalama dalında birinciliği 4 balıkla Hüseyin Akdeniz alırken, fotoğraf yarışmasında birinciliği Özden Aydın kazandı.
Dereceye girenlere verilen hediyelerin çokluğu dikkat çekerken, balıkçılar tören sonunda Türk bayrağı altında, "Şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz" yazılı bilboardların önünde toplu fotoğraf çektirdiler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kırıkkale çerezlik ay çekirdeğinde markalaşıyorÖnceki Haber

Kırıkkale çerezlik ay çekirdeğinde marka...

ÇUKOBİRLİK, tarım fuarına hazırSonraki Haber

ÇUKOBİRLİK, tarım fuarına hazır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar