Şekerbank

Yetiştiricilere Dijital Ortamdan Hayvan Pasaportu Alma Fırsatı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yetiştiricilere Dijital Ortamdan Hayvan Pasaportu Alma Fırsatı

Tarım ve Orman Bakanlığımız dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı yeni bir dijital uygulamayı daha devreye soktu. Yetiştiriciler bu uygulamayla dijital ortamdan hayvan pasaportu temin edebilecekler.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

"Hayvan pasaportu Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında küpelenerek kayıt altına alınan sığır cinsi hayvana ait ırk, cinsiyet, doğum tarihi, hareket bilgileri, hayvan sahibi bilgileri ve aşı bilgilerini içeren İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan kimlik belgesidir.

COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla Bakanlığımızın devreye soktuğu dijital uygulama ile yetiştiricilerimiz gerçek ve tüzel kişiler olarak İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabileceklerdir.

Hayvan pasaportu başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk adımda TC kimlik numaraları ile e-Devlet üzerinden doğrulanacak kimlik doğrulaması yapılmayan kişilerin ise başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.

Yetiştiricilerimiz bu sistemle hem hızlı, güvenli ve tasarruf yapacak hem de mesai saatleri dışında ve hafta sonları da bu belgeyi temin etme şansı kazanmış olacaktır. Yetiştiricilerimizin bu belgeyi alabilmeleri için yapmaları gereken tek şey "https://tekpencere.tarbil.gov.tr/" adresine E- Devlet şifresiyle giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan  "BELGE AL"ı tıklamalarıdır. Son adımda Hayvan Pasaportu almak istenilen hayvanlar seçildikten sonra sanal post üzerinden ödeme yaparak doğrulanabilir Hayvan Pasaportuna sahip olacaklardır.

Uygulamaya konulan bu sistemin başta İlimiz olmak üzere tüm yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi.

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivas’ta Çiftçiye Yetiştiricilere Manda DesteğiÖnceki Haber

Sivas’ta Çiftçiye Yetiştiricilere Manda...

Lider Çiftçi Kutu Oyunu İlgi Çekmeye Devam EdiyorSonraki Haber

Lider Çiftçi Kutu Oyunu İlgi Çekmeye Dev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar